תיקון גיר מחליק ברכבן גיר מחליק ברכב | פרי מוטורס

תיקון גיר מחליק ברכב

למערכת ההילוכים ברכב, או בשמה  האחר הגיר, יש תפקיד חשוב מאוד. היא זאת אשר מעבירה את הכוח הנוצר במנוע אל הגלגלים אשר מסיעים את הרכב. לגיר יש מספר מצבים: הילוך קדמי, אחורי, ניוטרל ופארקינג אשר נועל את הגלגלים בעת חניה. מבחינים בגירים ידניים, אוטומטיים, רציפים ורובוטיים. בכל גיר יש מערכת של גלגלי שינים אשר מחוברים לגלגלי הרכב. כאשר משלבים הילוך אזי גלגלי השניים נצמדים אלו לאלו וגורמים לגלגלי הרכב להסתובב. בכל מערכת גיר עלולות להופיע תקלות שונות ובהם: גיר תקוע, גיר מחליק, גיר מתחמם, גיר שלא מחליף הילוכים, גיר שבור וכדומה. מתוך כל אלו התופעה של גיר מחליק הינה אחת הנפוצות ביותר.

סימנים לכך שיש תקלת גיר מחליק

קיימים מספר סימנים לכך שהגיר מחליק. בשעת נסיעה בזמן החלפת ההילוך מד הסל"ד יקפוץ, ורק אחרי שמורידים את הרגל מהגז ישתלב ההילוך. קיימים מקרים חמורים אחרים בהם הגיר נכנס למצב ניוטרל במקום להתחיל  בנסיעה. המשמעות הטכנית במצבים אלו היא שהדסקיות בגיר אינן נצמדות היטב כתוצאה מאיבוד לחץ שמן פנימי, ולכן, ההילוך אינו משתלב. התקלות יכולות לנבוע ממגוון של דברים. אחת מהן היא חוסר בשמן גיר, אחרת מבלאי מכאני שנוצר משחיקה, שבר, או תקלה אחרת במערכת הפנימית. סיבות אחרות הן: משאבות שחוקות, צינור מסנן חסום המונע מהגיר לייצר את הלחץ הדרוש לפעילותו התקינה ועוד.

בכל מקרה של תקלה כזאת, חשד לתקלה, או זמזום חשוד מכיוון הגיר מומלץ להגיע במהירות למכון לתיקון גירים מורשה. יש ברשותו  מחשבים המסוגלים לגלות את מקור התקלה על ידי בדיקה פשוטה ומבלי צורך בפירוק חלקים. תקלה נפוצה  היא חוסר שמן גיר וזוהי  נחשבת לקלה, יחסית. מערכת שמן הגיר הינה סגורה ולכן, יש חשש לנזילה ממנה. במקרה זה, יאותר מקור הנזילה ויתוקן, יוסיפו שמן והבעיה תיפתר. במקרים רציניים אחרים לא יהיה מנוס מאשר לבצע תיקונים מורכבים יותר. במקרה כזה עומדות לפני בעל הרכב מספר אופציות. האחת היא התקנת גיר חדש, השנייה היא התקנת משומש  והשלישית הינה שיפוץ גיר.

תיקון גיר – אופציה מועדפת

גיר חדש עולה כסף רב, גיר משומש הינו זול יחסית, אבל לא ניתן לדעת בוודאות על ההיסטוריה שלו, ולכן, מסוכן לרכוש אותו. האופציה המועדפת על ידי רבים וגם המומלצת על ידי מנהלי המכון, היא שיפוץ הגיר המחליק, ובלבד שהיא נעשית אצל מכון גירים או במוסך מורשה. הגיר יפורק והמכונאים יחליפו את כל החלקים שאינם תקינים באחרים תקניים וכאלו המאושרים על ידי יצרן הרכב. חייבים להתאים את החלקים לדגם המכונית כי אחרת עלולות להיווצר בעיות בנסיעה. גלגלי השיניים הינם עדינים מאוד ויש צורך לדעת לטפל בהם. בנוסף לכך, יוחלפו כל החלקים שעדיין תקינים אבל הינם  עם בלאי גבוה ב אחרים חדשים כדי להבטיח פעולתן התקינה לאורך זמן. מומלץ לתקן גיר מחליק במכון גירים מורשה אשר מתמחה בדגם הגיר מקולקל.

 

 

 

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !