סוגים של מנוע חשמלי

סוגים של מנוע חשמלי

מנוע חשמלי, גם אם חלקנו לא יודעים זאת, נמצא כמעט בכל מוצר שעובד על חשמל – החל משואב אבק ביתי, בלנדר, מקדחה ואפילו ברכב.
בכל מה שקשור לרכבים, מנוע חשמלי מחליף את המנועים הסטנדרטיים, והופך את הנסיעה ברכבים לחלקה ונעימה יותר, ולא פחות חשוב מכך – לחסכונית יותר.
בניגוד לתהליך שאנו מכירים בו תנועה יוצרת חשמל, במקרים של מנועים חשמליים – החשמל הוא זה שיוצר את התנועה. כיצד עובד המנוע החשמלי, אילו סוגים של מנועים קיימים בשוק וכיצד נבחר את המנוע הטוב ביותר עבורנו?

 

איך עובד מנוע חשמלי?

מנוע חשמלי עובד על אותו העיקרון, ולא משנה מה הסוג שלו. במרכז התהליך, זרם חשמלי עובר דרך חוט חשמל לגוש הנקרא "מברשת".
המברשת אחראית להעביר את הזרם ל"מחלף", אשר מחובר לסליל חוטי חשמל הנקרא "עוגן", ומשם לציר היציאה. לא נלאה אתכם בפרטים נוספים אודות ההתרחשות המחשמלת, אך נגיד שכתוצאה מהחשמל שפועל, דברים מתחילים לזוז.

 

 

אילו סוגי מנועים חשמליים קיימים בשוק?

בשוק קיימים סוגים של מנועים חשמליים, אך יש מספר מנועים שנחשבים לפופולריים ביותר. מנועי זרם חשמלי הם מנועים אשר כוללים בתוכם מגנט קבוע ומברשות.
ישנם מנועי זרם ישר נטולי מברשות, אשר במקומן ישנם סלילים אשר מלופפים יחד וכוללים חיישנים מגנטיים. המנוע הפופולרי השלישי הוא מנוע שנעזר בזרם חלופי.
בתוך המנוע ישנו סטטור, סלילים ורוטור אשר מסתובב בהתאמה לשדה המגנטי שנוצר בו. נוסף על כך, ישנם מנועים המתאימים לענפים שונים בתעשייה,
כדוגמת מנועים המוגנים מפני פיצוץ, מנועים מוגנים לשטיפה ועוד. לכל מוצר חשמלי – בין אם מדובר במכונית, אופניים חשמליים, בלנדר, רדיו וכד' – יש שימוש במנוע החשמלי המתאים לו ביותר.

 

השימושים השונים במנוע חשמלי

המנוע החשמלי משמש בראש ובראשונה בתעשיית הרכבים, ולאט לאט ניתן לראות יצרניות רכב גדולות ומוכרות אשר מכניסות אל הרכבים שלהן את המנוע החשמלי.
למעשה, כל פעולה אשר נוצרת כתוצאה חשמל, כדוגמת פתיחת חלונות, הזזת מראות צד, הפעלת מגבים וכד', נוצרת כתוצאה מפעולה חשמלית.
היתרונות של מנועי חשמל ברכבים הם רבים – מנוע חשמלי לא מייצר זיהום כלל, הוא קל וזול לתחזוקה, הוא מפיק את מלוא הכוח בכל סל"ד וכמובן – ניתן ליצור אותו פעולה וכן להפעילו ללא תהליך התנעה.
את המנוע החשמלי ניתן, כמובן, למצוא גם בתקשורת ובתעשיה בכלל, כדוגמת באנטנות לוויניות, מרעדים לטלפונים סלולריים, כלי עבודה כדוגמת מסורים, מברגות, משאבות מים לניקוד ועוד.
בבית, המנוע החשמלי לוקח חלק מרכזי במגוון של מוצרים – מעבד מזון, מכונות כביסה וייבוש, מזגנים, מקררים, מכונת תפירה, מברשות שיניים חשמליות, כורסאות מתכווננות, מדפסות, מחשבים (מאוורר ודיסק קשיח), שערים חשמליים ועוד.

 

כשבוחרים מנוע חשמלי – חובה להתייעץ עם מומחים

כפי שניתן לראות, המנוע החשמלי תופס חלק מרכזי בחיינו ובמגוון של מוצרים שמשמשים אותנו ביום יום בתעשייה, בעולם הרכב ובבית.
כשבוחרים לרכוש מנוע חשמלי – בין אם באופן פרטי ובין אם עבור התעשייה – חשוב לעשות זאת לאחר התייעצות עם מומחים.
וזאת מפני שלכל מוצר דרוש המנוע האידיאלי עבורו שיספק לו מקסימום כוח במינימום הוצאה, ויפעל בעוצמה למשך שנים רבות.
המנוע יותאם למוצר לאחר שבוחנים את היקף הפעילות שלו, עוצמת הפעילות הנדרשת ובסופו של דבר – האנרגיה לה הוא זקוק על מנת לפעול.
ישנן יצרניות רבות של מנועים חשמליים, וכשבוחרים ביצרנית מנועים מומלצת – כדאי לעשות זאת יד ביד עם מומחים אשר יבטיחו רכישת מנוע חשמלי איכותי, עמיד, חזק ועם תעודת אחריות.

 

 

 

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !