ניפוץ מיתוסים בנושא קניית רכב - פרי מוטורס

ניפוץ מיתוסים בנושא קניית רכב

אחד המערכונים הזכורים והאהובים של הגשש החיוור היה מערכון המוסך, ובו ניסו שייקה וגברי למכור לפולי מכונית, בין היתר תחת הטענה שמדובר ברכב מרופא. זה מה שהיה עוזר למכור רכבים בשנות השמונים.

מאז נוספו מיתוסים שונים ומגוונים לקניית רכב, חלקם נכונים וחלקם פחות, כיאה למיתוסים. העובדה שכל תחום המסחר בכלי רכב, הן חדשים והן ישנים, השתנה משנות השמונים עד היום, לא שינה דבר אחד, מיתוסים היו וישנם. בשנות השמונים אומנם היינו רוכשים יותר כלי רכב חדשים מיבואנים ומשומשים מנהגים פרטיים, וכיום אנחנו מעדיפים, בשני המקרים, לרכוש כלי רכב מחברות ליסינג, אך כפי שציינו, זה לא שינה את העובדה שישנם מיתוסים רבים שנשמעים ברקע, כשאנחנו עומדים בפני רכישת רכב חדש.

לפני שנציג את המיתוסים ועד כמה הם אמינים, חשוב לנו להבהיר, שאנחנו מציינים כאן רק מספר מיתוסים ולא את כולם. מן הסתם אתם יכולים להחליט ביניכם לבין עצמכם, האם המיתוסים משפיעים על ההחלטה שלכם, אנחנו בכל מקרה מציעים לכם, לחשוב בצורה אחראית, שקולה ורציונאלית בכל שלב בו אתם נמצאים בעסקה.

3 מיתוסים על קניית רכב

רכב שנמכר דרך חברת ליסינג פחות איכותי מרכב שנמכר דרך יבואן או דרך נהג פרטי - ישנה טענה שאומרת שרכב חדש שנמכר דרך חברת ליסינג הוא פחות איכותי מאשר רכב שנמכר דרך יבואן ישיר או לחילופין, אם אנחנו רוכשים רכב יד שנייה בליסינג, אז אנחנו נהנים מרכב פחות טוב מאשר רכב שנקנה ישירות מבעליו. זו טעות. חברות ליסינג דואגות למכור רכבים יד ראשונה, באותה רמה כמו היבואנים. יתרה מזו, רכב יד שנייה שנקנה דרך חברה, יוצא למכירה אחרי שהוא עבר את כל הטיפולים והבדיקות, בדיוק כמו רכב שנקנה מנהג פרטי. בהרבה מקרים דווקא עדיף לקנות כך, מאחר ומקבלים רכב עם היסטוריית טיפולים ברורה, ולעיתים גם עם טיפולים במוסך ראשי מורשה של החברה.

יש חשיבות למדינה ממנה מגיע הרכב - בעבר נהגו לספר לנו שמכוניות יפניות הן הכי טובות ואמריקאיות הן הכי בזבזניות. זה נכון. העניין הוא שמכוניות אמריקאיות מזמן לא מיוצרות באמריקה, ומכוניות יפניות לא בהכרח מיוצרות על ידי יפנים, ויונדאי שנחשבת למכונית הפופולרית בישראל היום, כבר לא באמת מיוצרת בקוריאה. נכון, יש חשיבות למדינה ממנה מגיע הרכב, אך יותר נכון לומר שיש חשיבות לדגם ופחות למדינה, בדיוק כמו שבנעליים תעדיפו לקנות נייק ולא נעליים אחרות, אך לא בגלל שמדובר בנעליים אמריקאיות אלא בגלל שזה דגם טוב. כי כמו ששברולט לא מיוצרת באמריקה, כך גם נייק לא מיוצרת באמריקה.

רכב חברה שווה פחות - נכון שעובד שמחזיק ברכב חברה, אמור לנהוג יותר מנהג רגיל. ככה לפחות ניתן לחשוב. אך אין זה נכון בהכרח. מה עוד שבסופו של דבר, את העסקה שעושים, גם אם זה מחברת ליסינג, על פי ערך הרכב לפי המחירון. במילים אחרות, אם אתם רוכשים רכב שהיה שייך לעובד חברה, עדיין תשלמו על פי ערכים אובייקטיבים ולא על פי ערכים שהחברה קובעת בעצמה.

אלו 3 מיתוסים עיקריים בכל הקשור לקניית רכב, יש כמובן מיתוסים נוספים, אנחנו התייחסנו לחשובים שבהם.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !