מנעולים לרכב: כל מה חשוב לדעת - פרימוטורס

מנעולים לרכב – כל מה חשוב לדעת

מנעולים לרכב משחקים שני תפקידים עיקריים – שמירת הנוסעים באופן בטוח בתוך הרכב תוך כדי נסיעה ומניעת פורצים ואנשים לא רצויים מחוץ לרכב, כלומר מנעולים רכב לא רק מתפקידם למנוע כניסה לא רצויה של פורצים אלא גם שמירה על בטיחותם של האנשים אשר נוסעים עמך.

ישנו מספר רב של מנעולים בתוך הרכב המשמשים לצרכים שונים במרבית מהמכוניות: נעילה להצתה, לדלתות, לתא מטען, אפילו לתא הכפפות ועוד, לעתים ישנו גם הצורך במפתחות שונים לצורך השימוש במנעולים המגוונים הללו, אך במרבית מן המכוניות המודרניות ישנו מפתח מאסטר אחד אשר אחראי על פתיחת מגוון המנעולים השונים. לעתים, ישנם מערכות נעילה המבוססות על צ'יפים ומנעולים אלקטרוניים שונים העובדים תוך כדי קירוב הצ'יפ אל המקום הרצוי למען פתיחתו או כרטיס המתפקד כמפתח לצורך אפשור בשימוש במגוון האמצעים (כמו הצורך בהכנסת הכרטיס אל תוך המקום המתאים ואז מתאפשרת התנעה באמצעות כפתור).

כפי שציינו, מנעול לרכב מתפקידו גם להגן על הנוסעים במהלך הנסיעה ולשמור עליהם באופן בטוח בתוך הרכב בזמן הנסיעה, כלומר חשוב לוודא כי המנעולים ברכב אכן תקינים ואין עמם בעיה אשר, חס ושלום, עלולה לצוץ דווקא בזמן נסיעה ברכב. שימור המנעולים מתבצע באמצעות שימוש עדין ויאה במנעולי הרכב השונים ואם מתאפשר, למנוע כניסת לכלוך ושימונם אחת לתקופה ארוכה בכדי להבטיח אורך חיים מיטבי, ניתן כמובן גם להתיעץ עם אנשי מקצוע שונים בכל הנוגע למנעולי רכבכם.

מכיוון שמרבית המכוניות כיום משתמשות במפתח מאסטר אחד האחראי על פתיחת מרבית מנגנוני הנעילה של הרכב, מקרה בו מערכת הנעילה לא מתפקדת כראוי כתוצאה מפגם במפתח, או איבודו, הינו מקרה לא נעים כלל ברגע התרחשותו. במרבית המקרים ניתן להשתמש במפתח גיבוי אשר קיים אצל מרבית האנשים, אך במידה ולא קיים ברשותכם מפתח גיבוי, מומלץ בחום לגשת למנעולן מוסמך אשר יש ברשותו את היכולת לשכפל מפתחות לרכב וליצור מפתח רזרבי בהקדם. אך במידה והמקרה כבר קרה ולצערכם, הנכם תקועים כעת ללא האפשרות להיכנס לרכב, מומלץ ליצור קשר עם מנעולן מקצועי מטעם המשטרה אשר מוסמך לפריצות לרכבים, מנעולן רכבים מקצועי יוכל לבצע פריצה מהירה לרכב אשר תוכל לאפשר גישה מידית ולעתים גם התנעה. לאחר מכן, במידה והמנעולן לא יוכל לייצר מפתח בבית עסקו, תצטרכו ליצור קשר עם חברת רכבכם ולספק לה פרטים שונים לגבי הרכב, החברה, תמורת תשלום, תספק לכם מפתח חדש המתאים לרכבכם.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !