מה חשוב לבדוק לפני שקונים רכב מיד שניה

מה חשוב לבדוק לפני שקונים רכב מיד שניה

קנייה מאתר מכירת רכב מיד שניה יכולה להיות עסקה כדאית ומשתלמת אם היא מתבצעת בצורה נכונה. פעולה על פי ההנחיות הבאות יכולה לסייע ברכישת הרכב. חשוב להתייחס לכל המרכיבים של המכירה: בדיקת הרכב עצמו והתייחסות לכל הפרטים המנהלתיים שלא אחת נעלמים מהעין וצצים מאוחר יותר כאשר עולה הצורך להפעיל את פוליסת הביטוח, וחברת הביטוח אינה מאשרת זאת בשל בעיה בנתונים אלה.

קנייה מיד שניה - צעד אחרי צעד

חברת הביטוח דורשת את הפרטים המלאים של הרכב ומעלה או מורידה את עלות הפוליסה בהתאם לכמה מרכיבים: ותק הנהג על הכביש, מינו וההיסטוריה התברואתית שלו. באשר לרכב, מדובר בסוג הרכב, בנפח המנוע, במטרת השימוש ברכב, בהימצאות כריות אוויר ובהיסטורית התאונות שלו.

הדגש מושם על איכות הרכב הנרכש מאתר מכירת רכב מיד שניה. לדוגמה: חשוב לבדוק כי הרכב תקין ולא עבר פגיעה בשלדה. נתונים שאינם מתגלים במהלך הבדיקה, טרום רכישה, ומתגלים לאחר מכן בבדיקת שמאי של חברת הביטוח (במקרה בו עולה הצורך בתביעת הביטוח), עלולים לגרום להוצאות מיותרות לבעל הרכב משום שחברת הביטוח תסרב לשתף פעולה.

נקודות שכדאי לבדוק לפני רכישה

המקוריות של הרכב: האם הוא מושכר, הגיע מחברת ליסינג, חברה ממשלתית, האם הוא היה בעברו רכב של מורה לנהיגה. אלה פרמטרים המשפיעים על ערכו של הרכב. כמו כן, חשוב לוודא כי מספר הרכב תואם למספר שברישיון הרכב עצמו.

רכישה מאדם פרטי אינה מבטחת את הרוכש בכך שאין מדובר בסוחר רכבים המנסה לבצע עסקה מפוקפקת מהצד. יש לוודא כי מספר תעודת הזהות של אותו אדם היא אכן תואמת למספר תעודת הזהות ברישיון או לחילופין מדובר במיופה כוח המספק פרטים מזהים ברורים. בכל מקרה, אין להסתפק ברישיון מצולם אלא במקור בלבד. יש לבדוק את חותמת המכון ואת החתימה של הדואר.

חשוב לבדוק את הקילומטרז' (לבצע השוואה בין הרשום על המד לבין הפרטים הרשומים ברישיון) ואת תאריך הטסט. בדקו את מספר השלדה ואת מספר המנוע וודאו כי הם תואמים למספר הכתוב ברישיון. מכון טסטים יכול לסייע בבדיקה של המספרים.

מבחן הנסיעה

לאחר שכל הפרטים הללו אומתו וכנראה ומדובר ברכישה מלוח מכירת רכב מיד שניה שהיא תקינה, מגיע השלב בו הרכב עצמו נבדק. עדיף לגשת למכון לבדיקת רכבים אותו אתם בחרתם כדי להימנע, חלילה, משיתוף פעולה סמוי בין בעל הרכב לבין בעל המכון.

מכונים אלה מכסים עצמם במקרים רבים בהתנסחויות שניתן לפרשן בכל צורה. לדוגמה: קלאץ' גבוה, כלומר כרגע תקין אבל ייתכן ויהיה צורך להחליף אותו במהרה. אין המשתמע מכך שאותו המכון אינו מהימן, אבל חשוב להשיג כמה שיותר נתונים (שאתם מבינים, ולא מונחי רכב שאין לכם מושג בהם), כדי לדעת בשורה התחתונה - עד כמה הרכב היה מטופל בעברו או לחילופין, עד כמה הוא מוזנח.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !