מבחן דרכים השוואתי בין רכבי פורד ומאזדה

מבחן דרכים השוואתי בין רכבי פורד ומאזדה

לא צריך להיות מומחה לתחום הרכב כדי לדעת שהדגמים השונים של פורד ומאזדה ממוקמים, בכל שנה, במקומות הגבוהים ביותר בטבלאות מכירת כלי הרכב בישראל. בקטגוריית כלי הרכב המשפחתיים, העימות ביניהם על נפח השוק הוא ישיר. אבל איזו יצרנית יוצאת כשידה על העליונה? ואיך ניתן להחליט בין האפשרויות המצוינות האלה? כפי שתראו מיד, התשובות לשאלות אלה אינן פשוטות בהכרח.

היריבות המרכזית: פורד פוקוס VS מאזדה 3

כשמדברים על מבחני דרכים בין רכבי פורד ומאזדה, את מירב תשומת הלב תופסים רכבי הדגל של היצרניות: פורד פוקוס מצד אחד, ומאזדה 3 מהצד האחר. לא כולם יודעים, אבל שני דגמים אלה נחשבים לתואמים מבחינות רבות. הפלטפורמה הבסיסית של הדגמים זהה, וכך גם אלמנטים דוגמת רצפת הרכב, מערכת המתלים שבו או אפילו חלק מהאיבזור הפנימי.

ועדיין, כשלוקחים את ההגה לידיים, מבחינים פתאום בלא מעט הבדלים משמעותיים בין הדגמים. כל אחת מהמכוניות משדרת תדמית שונה לחלוטין: מאזדה 3, בדומה לדורות המוקדמים של פורד פוקוס, היא ספורטיבית, בעלת קימורים חדים, ומראה צעיר ודינמי. פורד פוקוס, לפחות בגרסאות המאוחרות שלה, מציעה מראה סולידי הרבה יותר. זהו דגם משפחתי, וכזה שעושה את עבודתו מבלי להתבלט יתר על המידה בשטח.

המשתנים שמרכיבים את משוואת הרכב

כשבוחנים את המפרט הטכני של כל אחד מהדגמים האלה, שמים לב להבדלים משמעותיים לא פחות. בשני הדגמים, מטבע הדברים, יש תיבת הילוכים אוטומטית, אך עם אלמנטים של גיר ידני. עם זאת, בפורד פוקוס יוחלף ההילוך בצורה אוטומטית כאשר שעון הסל''ד (סיבובים לדקה) יגיע לקו האדום. במאזדה 3 מצב שכזה אינו אפשרי. מבחינת מנגנון הפעולה, נראה כי השילוב שבין פעולת המנוע לבין תיבת ההילוכים נוח יותר ברכב המאזדה, מה שמקל על הנהיגה בתנאי דרך שונים.

דגם המאזדה נחשב לבעל יכולת תאוצה גבוהה יותר מאשר פורד פוקוס: עבור נהגים שהדבר חשוב להם, לכן, דגם זה מקבל לא פעם עדיפות. יתרון משמעותי אחר של מאזדה 3 הוא בצריכת הדלק, הנמוכה באופן יחסי בדגמים האחרונים: 9.5 ק''מ לליטר, לעומת 8.5 ק''מ לליטר במקרה של פורד פוקוס.

היתרונות של פורד

מרבית מבחני הדרכים שנערכו הגיעו למסקנה שחווית הנהיגה במאזדה 3 גבוהה מעט יותר מאשר בפורד פוקוס. אין הדבר אומר, כמובן, שלדגמי פורד אין יתרונות אין מעלות על פני המתחרה. בלא מעט מבחני ריסוק ובטיחות שנערכו בין הדגמים השונים של היצרניות האלה במהלך השנים, נטתה הכף לכיוונם של אלה של פורד.

על אף שלמאזדה יש יתרונות מסוימים מבחינת נוחות הנהיגה ביחס לפורד (כפי שראינו מעלה), הפוקוס עדיפה בהיבטים אחרים. ההגה והדוושה מגיבים היטב לפעולותיו של הנהג, לפחות לאחר תקופת ההסתגלות קצרה מאד אליהם. לאנשים שמחפשים דיוק מקסימלי בנהיגה, למשל בכל הנוגע לפניות,דגמי פורד, ובכלל זה פורד פוקוס, יכולים לקבל עדיפות.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !