לא מחכים לצרות – שומרים על המצבר | פרי מוטורס

לא מחכים לצרות – שומרים על המצבר

כנראה שהתרחיש הכי פחות נעים שתוכלו לחשוב עליו בעת שמדובר על מצבר לרכב, הוא להתעורר בבוקר, לנסות להתניע את הרכב שלכם בדרככם אל מקום העבודה, ולגלות כי המצבר שלכם חדל מלפעול. לעתים, מדובר על תופעה בלתי נמנעת הנובעת משימוש ארוך ועם תום חייו של המצבר, אך לעתים, מדובר על התרשלות שלכם בעת שלא ערכתם בדיקות למצבר או תיחזקתם אותו כפי הנדרש. במקום לחכות לבקרים בהם תמצאו את עצמכם תקועים עם הרכב – הנה כל מה שתוכלו לעשות על מנת להבטיח לעצמכם מצבר תקין.

 

1.האם המצבר מחובר כראוי?

 

אחד הכשלים השכיחים ביותר הוא התקנה לא נכונה של המצבר. לרוב, כשמתקינים מצבר לרכב, הוא מתוקן על ידי חשמאלי או מוסך מוסמך. יחד עם זאת, לא מעטים המקרים בהם אנשים מתקינים את המצבר לבדם, וכך המצבר מונח בצורה לא נכונה, כבלים מחוברים בצורה רופפת ולעתים הם גם מחוברים לשקעים לא נכונים. לכן, חשוב לוודא כי המצבר מותקן כפי הנדרש. התקנה לא נכונה עלולה לעלות לכם במצבר שלא יעבוד כהלכה.

 

2.חשוב לבדוק את המצבר מפעם לפעם:

 

גם אם נדמה לכם כי המצבר שלכם פועל כשורה והנכם מתניידים בקלות למחוז חפצכם, חשוב לבדוק את המצבר גם במוסך בבדיקה שגרתית, וגם בבדיקה שאתם מבצעים מפעם לפעם. בבדיקה שתבוצע על ידי מוסך או חשמלאי, יערכו עבורכם בדיקה המתבססת על נראות המצבר ותקינותו. בעת שתערכו את הבדיקה לבד, תצטרכו לבדוק האם יש סימנים לקורוזיה או לכל תסמין אחר המעורר בכם חשד לתקינותו.

 

3.ממלאים מים? שימו לב על איזה מים מדובר:

 

לעתים אתם נדרשים למלא מים במצבר. העובדה שאתם לוקחים אחריות וממלאים מים במצבר היא נפלאה, אך חשוב לעשות זאת אך ורק עם מים מזוקקים. ישנה הוראה ברורה והיא למלא עד לגובה של 3 מילימטר בלבד. כמו כן, אסור להוסיף שום סוג של חומצה למצבר. לכן, אם מנסים למכור לכם חומרים שונים המבטיחים לכם נפלאות – סרבו בנימוס.

 

4.לא מתעלמים מרעשים מהמצבר:

 

ברוב הזמן מצבר לרכב יהיה זה שדואג לכם, אך לעתים אתם אלו שתצטרכו לדאוג לו. לכן, חשוב מאד שתהיו קשובים לרעשים המגיעים מהמצבר. אם הנכם עדים לרעשים שאינכם רגילים לשמוע מכיוון המצבר, סביר כי מדובר על תקלה מסוימת שצריך לבדוק אותה. חשוב מאד לא לדחות את הקץ ולגשת למוסך לטובת איתור התקלה ופתרונה. בעת שתיגשו בזמן אל המוסך, אתם יכולים להציל את המצבר ולחסוך מעצמכם רכישה מחדש.

 

5.המצבר מלוכלך? לא מתעלמים מכך:

 

בבדיקה השגרתית שלכם את המצבר גיליתם כי ישנו לכלוך על המצבר ומסביב לו? חשוב מאד לנקות ולתחזק את הסביבה בה נוכח המצבר. לטובת תפקודו של מצבר לרכב, חשוב וכדאי לנטרל כל עצם זר שיכול לפגום בתפקוד של המצבר. לכן, נקו בעדינות בעזרת מים עלים, אבק או כל לכלולך אחר שהצטבר.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !