קונה רכב? כל הדגשים על קניית רכב חדש - פרימוטורס

כל הדגשים על קניית רכב חדש

רכישת רכב, על אחת כמה וכמה רכב חדש, היא תמיד מרגשת. אלא שלצד ההתרגשות עולות גם לא מעט חששות, ולו מכיוון שהשאיפה היחידה היא לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר - בהתחשב בסכומי הכסף שעומדים על כף המאזניים, ברור שלא ניתן אחרת. אז איך תבצעו את הרכישה על פי הספר? לפניכם מספר טיפים עיקריים להצלחת המשימה.

בחינת אפשרויות מימון

רבים מהאנשים שבאים לרכוש רכב מבינים כי אין להם את ההון הראשוני הנדרש. אחרים חוששים שרתימת אחוז ניכר מהחסכונות שלהם לרכישה. במצבים אלה, ניתן בהחלט לשקול בצורה חיובית בחירה בפתרון מימון זה או אחר. הצורות הנפוצות יותר הן קבלת הלוואה, בין אם מהבנק ובין אם מגורם חוץ בנקאי, כאשר ניתן לבחור גם בפתרונות מימון אחרים: עסקת טרייד אין עם רכב קיים, למשל, יכולה להוזיל את עלות הרכישה בעשרות מונים.

סקירת הרכב מ-א' ועד ת'

כאשר באים לרכוש רכב יד ראשונה, הספקות לגבי תפקודו נוטים להיות מצומצמים הרבה פחות ביחס לרכב משומש. ובכל זאת, רצוי לוודא שהוא אכן עומד בדרגות האיכות, כמו גם מתאים לצרכים. מומלץ מאד לסקור היטב את המפרט הטכני שלו, שמשפיע לא רק על התקציב אלא גם חווית הנסיעה שהוא עשוי לספק.

הנתונים הטכניים של הרכב בהחלט יכולים להיכנס לתמונה גם בשלב הקודם, כמובן, בו הצרכים הספציפיים (והתקציב) מגדירים מהם בכלל הדגמים או קטגוריית הרכב שניתן לחפש.

סוגיית התחזוקה

בעת בחירת הרכב צריך לקחת בחשבון שכל רכב, מתקדם וחדיש ככל שיהיה, צפוי לבקר במוסך בשלב זה או אחר. המטרה שלכם במעמד הרכישה, לכן, היא לבדוק בדיוק עבור אילו כלי רכב מוצעת המעטפת הטיפולים הרחב ביותר בעת הצורך, ובאילו תנאים (מחירם של חלקי החילוף, למשל). אם רוכשים לצורך הדוגמא רכב תוצרת מאזדה, מומלץ לברר מראש שיש בקרבת מה לבית או למקום העבודה מוסך מאזדה מורשה, אליו ניתן לפנות בכל בעיה, תקלה או שאלה.

הסכם הרכישה

קנייה של כלי רכב היא אחת החשובות שאדם מבצע בחייו, ולו מכיוון שהיא גם אחת היקרות. בתנאים האלה, ברור מדוע הסכם הרכישה צריך להיסקר בכובד ראש. המטרה היא לעבור על כל אחד מתנאיו ולראות כי הוא לא כולל בתוכו מלכודות אלה או אחרות. אין הכוונה לכך שעורך דין המומחה לתחום חייב לעבור על ההסכם, אם כי כן חשוב להתבונן עליו בצורה ביקורתית, לשנות סעיפים שנראים בעייתיים או להוסיף כאלה שנראים חיוניים אבל אינם קיימים בו.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !