כיצד מומלץ לקנות רכב חדש?

כיצד מומלץ לקנות רכב חדש

כמעט כל מי שהוציא רישיון נהיגה, קנה לפחות רכב אחד במהלך חייו. רבים לא יודעים זאת, אך יש דרכים רבות לקנות רכבים. אפשר לקנות רכב בדרך "הרגילה" מאדם פרטי, אך ניתן בהחלט גם לקנות רכב מחברת ליסינג, מחברות השכרה או דרך מודעה מהאינטרנט. בעידן בו אנו חיים יש שיטות רבות לקניית סוגים רבים של מוצרים, ועולם הרכב איננו שונה. בכתבה זו ננסה לעמוד על היתרונות והחסרונות של כל חלופה. אז אם אתם מתכננים לקנות רכב בזמן הקרוב, כתבה זו מיועדת במיוחד עבורכם!

הדרך המורכת לרובינו - רכישת רכב מאדם פרטי

רוב האנשים אשר רוכשים רכבים, עושים זאת דרך מודעות בעיתונות הכתובה, באינטרנט או אפילו באמצעות שלטי "רכב למכירה" הנמצאים על גבי הרכבים עצמם. היתרון הראשון של חלופה זו הוא כמובן שאתם תלויים רק בעצמכם. כל מי שרוצה יכול פשוט להיכנס לאינטרנט ולאתר את הרכב המבוקש על ידו. בלוחות באינטרנט מופיעים רכבים רבים, מכל הסוגים ובכל טווחי המחירים. המגוון הוא רחב מאוד (בניגוד למגוון המצומצם יותר בחברות הליסינג וההשכרה). לעומת זאת, כאשר קונים רכב מאדם פרטי, המוכר הוא בעל הרשיון הבלעדי של הרכב והוא מכיר את ההיסטוריה של הרכב, את התאונות שעבר הרכב וכו'. היכולת שלכם לבדוק לעומק את העבר של הרכב היא מוגבלת למדי ולכן הסיכון הוא גבוה יותר מאשר כאשר קונים רכב מליסינג (עליו גם מקבלים לעיתים אחריות לכמה שנים). כלומר - המגוון הוא רב יותר אך הסיכון הוא לרוב גבוה יותר במקרה של רכישת רכב מאדם פרטי. ומה לגבי המחיר? זוהי כבר שאלת השאלות ועל התשובה יש מחלוקת.

אופציות נוספות - רכישת רכב מליסינג או מהשכרה

מי שלא רוצה לקנות רכב מאדם פרטי, יכול לקנות רכב מחברת ליסינג, כלומר רכב שחברת ליסינג רכשה אותו על מנת להשכיר אותו לתקופה ארוכה או למכור אותו בשיטת הליסינג. יש לציין שבמקרים רבים רכב מליסינג הוא זול יותר מאשר רכב מאדם פרטי, אך חשוב לזכור כי לרוב המדובר ברכבים שעברו לא מעט "גלגולים" ובעלים. ניתן לברר מי היו הבעלים הקודמים של הרכב שקונים, אך לא פעם המדובר במספר רב של בעלים וזה מעלה את הסיכון. לעומת זאת, במקרה של קניית רכב מהשכרה, לא ניתן לדעת מי נהג ברכב במהלך השנים. רכב מהשכרה הושכר מין הסתם לעשרות אנשים בשנה ואי אפשר לדעת כיצד הם התייחסו לרכב, כמה הם שמרו עליו וכו'. זוהי הסיבה לכך שרכב מהשכרה הוא לרוב זול במיוחד אך יש סיכוי רב יותר להיתקל בבעיות בהמשך הדרך. אז כיצד מחליטים? יש מספר קריטריונים שחשוב לקחת בחשבון. קודם כל המחיר. ברוב המקרים, רכב מליסינג יהיה זול מאשר רכב שנקנה מאדם פרטי ורכב מהשכרה יהיה אפילו זול יותר מאשר רכב מליסינג. גם אופן התשלום הוא שונה. לאדם פרטי משלמים את כל הסכום מראש ואילו לחברות ליסינג והשכרה ניתן לשלם לעיתים בתשלומים. גם בכל הקשור לאחריות יש לברר לעומק מה מציעות חברות הליסינג וההשכרה. כאשר קונים רכב מאדם פרטי אין כל אחריות ואילו מחברת ליסינג ניתן בהחלט לקבל אחריות. יש גם את עניין תנאי המימון. אין ספק כי תנאי המימון של רכישת רכבים מליסינג ומהשכרה הם מגוונים יותר ולכן גם נוחים יותר לרוב האנשים. אדם פרטי לא ייתן לכם אפשרות לתשלומים או מימון ואם חסר לכם כסף תוכלו להשיג הלוואה בנקאית על מנת לממן את הרכישה. מחברות ליסינג לעומת זאת, תוכלו לקבל פריסה של התשלומים, הלוואה רב ערוצית, מסלולי תשלום מגוונים ועוד. כמובן שיש גם חסרונות ברכישת רכב מליסינג או מהשכרה. החיסרון המרכזי הוא המבחר הקטן של דגמי רכבים שתוכלו לבחור מהם. בנוסף, הבלאי של רכבים מליסינג ובעיקר מהשכרה הוא גבוה יותר ולכן כאשר תרצו למכור את הרכב, המחיר שתקבלו יהיה לרוב נמוך יותר מאשר אם תמכרו רכב שקניתם מאדם פרטי. יתרון נוסף של רכישת רכב מליסינג הוא בכל הקשור לשקיפות ואחריות. מחברת הליסינג תוכלו לקבל מידע רלוונטי ואמין בנוגע לרכב שתקנו (לא תמיד ניתן לקבל מידע זה מאדם פרטי) וכמו כן, חברות ליסינג רבות ילוו אתכם גם לאחר הקנייה (במסגרת השירות שלהם והאחריות שתקבלו).

לסיכום, לרכישת רכב מליסינג או מהשכרה יש מספר יתרונות חשובים (השקיפות, האחריות, אופן התשלום ולרוב גם המחיר), ואילו לרכישת רכב מאדם פרטי יש יתרונות אחרים (בלאי נמוך יותר, מגוון גדול יותר ועוד). כל אחד צריך להחליט מה חשוב לו יותר ובהתאם לכך לבחור באיזה אופן לקנות את רכב החלומות שלו.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !