טיפים מקצועיים על תחזוקת ובחירת צמיגים מתאימים לרכב

טיפים מקצועיים על תחזוקת ובחירת צמיגים מתאימים לרכב

צמיגי הרכב שלכם הם לא רק האמצעי שמאפשר לרכב שלכם לעשות את מה שהוא אמור לעשות קרי, לנסוע ולקחת אתכם ממקום למקום, אלא גם אמצעי הבטיחות הנחשב לאחד החשובים בכל רכב. צמיג הרכב שלכם חייב להיות תקין בכל רגע נתון, ולספק לכם את אחיזת הכביש האולטימטיבית על מנת להפחית בצורה משמעותית את רמת הסיכון שלכם בשימוש ברכב. כדי לספק לכם את אחיזת הכביש האולטימטיבית על הצמיג להיות בעל מספר מאפיינים חשובים, ועליכם כבעלי הרכב, לדאוג לתחזוקת הצמיגים על מנת לשמר את המאפיינים הללו לאורך זמן.

בחירת צמיג במידה המתאימה

תחילה אתם רוצים לוודא שאתם בוחרים צמיגים המתאימים לרכב שלכם בצורה מלאה. לכל צמיג יש מידות המגדירות את רוחב הצמיג ואת הקוטר שלו. כאשר אתם קונים את הרכב, הצמיגים המגיעים איתו כוללים את מידות הצמיגים המתאימות לרכב, ועליכם להקפיד תמיד שתאם משתמשים בדיוק במידות אלה. את המידה של הצמיג תוכלו למצוא על גבי צידו של הצמיג, חרוטה בצורה של שני מספרים המופרדים בקו נטוי. שאלו את המוכר בחנות היכן מופיעה מידת הצמיג, וודאו שמדובר במידה הנדרשת לכם.

בחירת צמיג בעל תאריך ייצור עדכני

שנית, אתם רוצים לבחור בצמיגים חדשים בלבד, רצוי ממותג ידוע ומוכר, ובמיוחד אתם רוצים לבדוק את תאריך הייצור של הצמיגים. תאריך הייצור מופיע על גבי צידי הצמיג והוא לא רשום בצורת תאריך גרגוריאני טיפוסי, כפי שאנו רגילים לקרוא ולכתוב תאריכים לועזיים, אלא בצורת רצף של מספרים היוצרים בסופו של דבר תאריך. כאשר אתם בחנות, בקשו מאיש המכירות להראות לכם את תאריך הצמיג על גבי הצמיג עצמו, להסביר לכם כיצד לקרוא את התאריך, וכן בדקו את התאריך גם בצמיג הישן שלכם, על מנת שתוכלו לאמת את הדברים. באופן עקרוני, אתם רוצים למצוא צמיגים שתאריך הייצור שלהם הוא של השנה הנוכחית, או שנה אחת אחורה לכל היותר. כל תאריך קודם לכך הופך את הצמיג ללא רלוונטי מבחינתכם.

שמירה על לחץ אוויר מדוייק בכל עת

בתחזוקת הצמיגים הדבר החשוב ביותר הוא שמירה על לחץ אוויר מתאים בכל רגע נתון. לחץ האוויר משפיע על צריכת הדלק של הרכב, על אחיזת הכביש של הרכב, ועל השחיקה הפועלת על הצמיג. לחץ גבוה מדי יגרום לשחיקה מוגברת בשדרה האמצעית של הצמיג, בעוד לחץ נמוך מדי יגרום לשחיקה מוגברת בשולי הצמיג. בעמדת מילוי האוויר, בידקו את טבלת לחצי האוויר, מיצאו את דגם הרכב שלכם, בתוכו מיצאו את גודל הצמיג המתאים, וכוונו את מתקן מילוי האוויר למספר הנכון, ורק אז מלאו את האוויר.

תדירות החלפת צמיגים

כמו כן, הקפידו שלא לעלות על מדרכות, לא לנסוע על דרכים משובשות, ולא להחנות את הרכב בצורה אלכסונית על המדרכה. אם אתם נאלצים לעשות את כל אלה, יהיה עליכם לבחון את הצמיגים בתדירות גבוהה יותר, וכן להחליף אותם בתדירות גבוהה יותר. התדירות המומלצת להחלפת צמיגים היא כל 50,000 ק"מ או כל 3 שנים.

המאמר נכתב באדיבות ובשיתוף עם חברת צמיג פלוס www.tireplus.co.il

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !