חשיבות ביטוח רכב | פרי מוטורס

חשיבות ביטוח רכב

לפני שנסביר על ההיבטים החשובים של ביטוח מסוג זה חשוב להבין מדוע בעצם יש לדברים הללו חשיבות עבור הנהג הישראלי. הדברים הללו חשובים מפני שהמחוקק ביקש לחייב את הנהג רק ברובד בסיסי של ביטוח (רובד זה מכונה בשם "ביטוח חובה"). עד כמה שזהו רובד מתבקש ואפילו חיוני, גם לרבדי הביטוח האחרים יש חשיבות משל עצמם.

בשורות הבאות נבין את המשמעויות המרכזיות של כל רבדי הביטוח – מחד – חובה, ומאידך - ביטוח רכב רכוש – מקיף וצד ג'.

כיסוי לנזקי גוף

לכל מי ששוקל לוותר על ביטוח החובה ראוי להבין שפעולה כזאת הינה עבירה פלילית שגוררת עונשים כבדים. לצד עובדה זו, רובד בסיסי זה של ביטוחי רכב חשוב כל כך מפני שהוא מספק הגנה ופיצוי לכל מקרה של נזקי גוף. מטבע הדברים, נזכיר את חובתו של כל נהג לנהוג על פי החוק ועל פי תנאי הדרך אבל גם נהיגה זהירה לא מבטיחה שלא תהיה לעולם מעורבות בתאונה. כאשר מדובר על תאונה עם נפגעים, הרי שעלות הטיפול והשיקום עשויה להרקיע שחקים. במצבים כאלה, כאשר נוסעי הרכב או הולכי רגל מקבלים פיצוי כספי מחברת הביטוח, אפשר ליהנות מראש שקט לפחות בהיבט הפיננסי של עלות הטיפול.

כיסוי לנזקי רכוש

ראוי לציין במפורש שמרבית תאונות הדרכים אינן מסתיימות, למרבה המזל, עם נפגעים קשה או עם נפגעים בכלל. יחד עם זאת, גם כאשר אין נפגעים במקרה של תאונה והנזק ברכוש הוא התוצאה הישירה היחידה, יש בכך מעמסה כלכלית בלתי מבוטלת. כאשר לוקחים בחשבון את עלות התיקון, מתברר שהאדם הממוצע בהחלט יתקשה לממן תיקונים משמעותיים (שלא לדבר על פגיעה משמעותית כגון "טוטאל לוס"). מסיבה זו ולא פחות מכך, מחשש של גניבת הרכב, חשוב מאוד להחזיק בכל עת גם פוליסה בתוקף של פוליסה לנזקי רכוש – ביטוח מקיף.

כיסוי לנזקי צד ג'

בשלב זה של המאמר נותר עוד היבט מרכזי אחד נוסף. ישנם מצבים שבהם נהג הרכב פוגע ברכוש של אדם אחר. הרכוש הזה יכול להיות פעוט או זניח (כדור שעף לכביש, למשל) אבל הוא יכול להיות יקר ואפילו יקר מאוד. נסו לשער מה קורה למי שלא ביטח את רכבו (בשל העובדה שהוא ישן וערכו נמוך, למשל) ופגע ברכב יוקרה ברגע של חוסר תשומת לב. במצב כזה יידרש הנהג הפוגע לשלם את שווי הנזק שיכול בקלות להגיע לעשרות ואפילו למאות אלפי שקלים. במצב כזה, כיסוי צד ג' יוכל לתת מענה מתאים. מובן שבין פגיעה בכדור לבין פגיעה ברכב יוקרה יש הרבה מצבי ביניים וגם על כך מספק הביטוח את הפתרון הנכון.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !