המוסך הממוחשב - שילוב מחשבים במוסכים

המוסך הממוחשב – שילוב מחשבים במוסכים

השילוב בין מחשבים ומוסכים נותנים מענה על שורה ארוכה של צרכים. מבחינת בעלי המוסך והמכונאים, המחשבים הם דרך מצוינת לפתור בעיות ללא סיכון בטיחותי ובתוך זמן קצר. המחשבים משפרים את ביצועי המוסך ומאפשרים לו להגדיל את הרווחים. בזכות מחשבים יכולים בעלי מוסך לעבור חפיפה מול יבואני ויצרניות רכב, להשתמש בידע עולמי וליישם אותו במהירות אצל הלקוחות. המחשבים מאפשרים למכונאים לבצע בדיקות מקיפות ובקרת איכות. הם אחראיים במידה רבה על איכות הטיפול ויש מקרים בהם הם מצילים חיים.

מבחינת הלקוחות, השילוב של מחשבים ומוסכים תורם בעיקר בתחושת האמינות. כיום יכולים בעלי מוסכים להציג בפני הלקוח נתונים מלאים על הרכב שלו. את הנתונים הללו ניתן לבחון גם ללא רקע מקצועי בתחבורה, מכונאות או רכב. הנתונים מאפשרים לבעל הרכב לעקוב אחר הטיפולים המבוצעים במוסך ולוודא שהוא מקבל את השירות הטוב ביותר. בנוסף, המחשבים משולבים בכל סוגי המוסכים והם אינם נחלתם של מוסכים מורשים בלבד. בכך הם תורמים לעלייה ברמת השירות וביצירת תודעת שירות אופטימאלית.

ההיבט הכלכלי של המוסך הממוחשב

בעלי מוסכים מודעים היטב להיבט הכלכלי של שילוב מחשבים. מלבד היתרון שהוזכר בדבר קיצור משך העבודה, מחשבים מבצעים ניתוח דוחות כספיים. הניתוח נשען על נתוני המסך ועל השוואה מול מוסכים בסביבה דומה. באמצעות הניתוח ניתן להגיע למסקנות אובייקטיביות על תפעול העסק ורווחיותו. דוחות כספיים מאפשרים לבעל המוסך לבצע בזמן את השינויים הנדרשים, להימנע מהוצאות בלתי רצויות ובמידת הצורך גם לערוך קיצוצים.

דוחות כספיים אחראיים במידה רבה על יכולת ההישרדות של המוסך לאורך זמן. מוסכים סופגים עלויות קבועות גבוהות מאוד, בניגוד לתחומים אחרים בענפי השירותים והתעשייה. דוחות כספיים הם הכלי העיקרי העומד לרשותו בעלי מוסכים שרוצים לשפר יחסי עלות מול תועלת. המחשבים המשולבים בתוך המוסך מספקים פלט מגוון של נתונים, מרכזים אותם במסמך אחד וכך מקלים על ביצוע השוואה ושינויים.

האם המחשב יכול להחליף את המכונאי?

בתחילת הדרך חששו מכונאים למקום העבודה שלהם ולא תמיד קיבלו בהבנה את המעורבות והשילוב של המחשבים. עם הזמן החלו בעלי מוסכים להבין כיצד משלבים את המחשבים לצד העובדים ולא על חשבונם. התוצאה היא דינאמיקה מרתקת המוכיחה כי תמיד ניתן לנצל את היתרונות של המחשבים. בסופו של דבר, התוכנות המשמשות מכונאים מפותחות לפי הצרכים שלהם. הן נותנות מענה על דרישות פונקציונאליות וכך הן מבטיחות את שביעות הרצון של כל הצדדים המעורבים בתהליך העבודה.

מעניין להמשיך ולעקוב אחר השילוב של מחשבים בתוך המוסכים. יש לציין כי המוסך הוא לא היחיד שנהנה מהטכנולוגיה המודרנית, כאשר לצידו ניתן לראות גופים בתעשייה הצבאית והאזרחית שעושים שימוש דומה במחשבים. המאפיין המשותף לכולם הוא הצורך בייעול תהליכי העבודה ושיפור התוצאות.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !