המדריך השלם לרכישת רכב יד שנייה | פרי מוטורס - מוסך מורשה מאזדה ופורד

המדריך השלם לרכישת רכב יד שנייה

המציאות כיום היא שחלק לא מבוטל מהאוכלוסייה מתנייד באמצעות התחבורה הציבורית. כולנו מודעים לחסרונות הרבים שיש בנסיעה בתחבורה הציבורית, אך גם כולנו מודעים לכך שרכישת רכב חדש אינה נגישה לחלק נכבד מהאוכלוסייה ועל כן התחבורה הציבורית הינה האלטרנטיבה היחידה שיש להם. לשמחתנו, כיום אנחנו עדים לענף גדול,רחב ופורה של מכירת רכב יד שנייה. אם פעם היינו צריכים לצוד מכוניות יד שנייה שנוסעות בכביש עם שלט על החלון, כיום ישנם אתרים שונים, סוכניות שונות ופרסומים נרחבים אודות רכבים טובים מיד שנייה. מה צריך לדעת לפני שרוכשים רכב יד שנייה?

 

רכב הופך להיות נגיש לכולם

ראשית, מדובר על שוק שמאפשר לאוכלוסיות שמרוויחות פחות, כדוגמת סטודנטים, זוגות צעירים וכדומה, לרכוש לעצמם רכב פרטי בהשקעה שלרוב משתלמת. כיום כמעט ואין דגם של רכב שלא נמכר בשוק היד השנייה כך שמדובר על מנעד רחב של רכבים שיכול להתאים לכלל הצרכים, כל אחד על פיו צרכיו השונים והתקציב האישי שלו. אחרי שאיתרנו את הדגם שנרצה לרכוש חשוב שנבצע מספר בדיקות מקדימות על מנת להבטיח שהרכישה שלנו תהיה מוצלחת ונבונה ושהכסף שהשקענו יהפוך להיות כלי שישרת אותנו בבטחה.

 

נבדוק קילומטראז' ובדיקה ממכון

ראשית, חשוב לבדוק את הקילומטראז' שעבר הרכב. מצד אחד מדובר על יתרון עבורנו שרוצים לרכוש רכב יד שנייה שכן הרכב עבר מרחק מסוים וכך עבר הרצה משמעותית על הכביש, אך מצד שני במידה והרכב עבר מרחק רב הרי שהוא גם נשחק והערך שלו יורד. לכן הקפידו למצוא רכב שהקילומטראז' שלו בגדר הסביר ביחס לזמן הימצאותו על הכביש. יחד עם זאת, נסו להבין מה הולכים להיות השימושים שלכם ברכב והאם הרכב שאתם עתידים לרכוש מתאים לנסיעות ארוכות, נסיעות עירוניות וכדומה.

 

מכירת רכב יד שנייה המון פעמים מטיבה עם הצרכנים אך לעתים יש כאלו המגלים כי הקנייה שלהם לא הייתה עבורם מוצלחת, בעיקר כי הם לא דאגו לבדוק את הרכב טרם הם רכשו אותו. לכן, אם אכן מצאתם רכב שמוצא חן בעייניכם אל תוותרו על בדיקה של מכון שתפקידה לאתר ליקויים שונים של הרכב. אף אחד מאיתנו לא רוצה לקנות חתול בשק, בעיקר כשמדובר בהוצאה של עשרות אלפי שקלים וגם בעיקר כשמדובר בבטיחות שלנו. מעבר לכך, בדיקה כזו של מכון יכולה לאתר חלקים שחוקים, עבר של תאונות או נסיונות זיוף שונים. 

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !