החידושים האחרונים בתחום הרכב - פרי מוטורס

החידושים האחרונים בתחום הרכב

תחום הרכב הוא תחום דינמי, שאינו קופא על שמריו אפילו רגע אחד. וכך, מדי שנה אנחנו שומעים על שורה ארוכה של חידושים והמצאות, הנוגעים לכל היבטי התחום: החל מכלי הרכב עצמם, דרך אביזרים וגאדג'טים מדליקים שניתן להוסיף אליהם ועד לשיטות מכירה. המאמר הבא מאגד בתוכו מספר חידושים מהעת האחרונה ששינו רבים מחוקי המשחק בתחום.

מערכות בטיחות אקטיביות

מדי שנה, מתווספות לתמונה מגוון מערכות בטיחות המוגדרות כאקטיביות, כלומר, כאלה שנועדו לשפר את בטיחות הנסיעה ולהקטין בעשרות מונים את הסבירות לתאונת דרכים. חלק מהמערכות מובנות בכלי הרכב עצמם, בעוד באחרים ניתן לרכוש ולהתקין במקומות שונים הנוגעים לתחום הדרך, דוגמת מוסכים מורשים או חנויות המשווקות אביזרים לרכב.

אחת המילים האחרונות בתחום היא גלאי רוכבי אופניים והולכי רגל, אשר מזהה, באמצעות חיישנים מיוחדים, התפרצות לכביש של כל מי שעלול לגרום לתאונה. מעבר לאספקת התראה, מבצעות המערכות גם בלימה אוטומטית של הרכב. מערכות חיוניות אחרות נועדו לספק התראה ואף לתקן מקרים של נהיגה לא זהירה, דוגמת אי שמירת מרחק, סטייה מנתיב הנסיעה או נהיגה במהירות הגבוהה מזו המותרת במקטע דרך מסוים.

מחזיק בלם אוטומטי

הפיתוח הבא נועד לשפר את חווית הנהיגה, בעיקר כאשר מדובר על נסיעה ארוכה או לחילופין על כזו הנעשית בכביש פקוק במיוחד. המדובר הוא במחזיקי בלם אוטומטיים, אשר כשמם כן הם - נועדו לבצע הפעלה של הבלמים בלחיצת כפתור. פעולה זו מונעת מהנהג את הצורך להניח את רגלו על הבלם למשך פרק זמן ארוך (למשל, בעת עמידה בפקק או בהמתנה לרמזור), מה שעשוי להקל עליו - כמו גם על שרירי הרגל שלו.

מכונית מעופפת

שנת 2015, אם להסתמך על הסרט "בחזרה לעתיד", אמורה להיות שנה בה המכוניות בהם נוהגים הן מעופפות. אז, נכון, אנחנו עדיין לא שם, אך בהחלט מתקרבים להגשמת היעד. בשנים האחרונות, נחשף מספר הולך וגובר של דגמי מכוניות המסוגלות לנסוק מעלה, בין אם באמצעות כנפיים, להבים או כל דבר אחר. הבעיה היא שכלי רכב אלו עדיין יקרים מאוד, מה שמקשה על הפיכת הייצור שלהם להמוני.

אפליקציות רבותי, אפליקציות

אין זה מפתיע שבמרוצת השנים פותחו אפליקציות שונות המיועדות לתחום הרכב. זה מתחיל עם אפליקציה לזיהוי ואבחון תקלות במערכות הרכב השונות, כמו במקרה של הסטארט אפ שפותח על ידי חברת אנג'י ישראלי. את האפליקציה יש לחבר לשקע הדיאגנוזה ברכב, כאשר האפליקציה אף תספק הצעות מחיר לתקלות, בהתאם למידע המועבר מהמוסכים השונים.

אפליקציה משמעותית נוספת היא Beepi, לה אחראי יזם ישראלי בשם עומר סביר. אפליקציה זו נועדה לאפשר מכירת ורכישת מכוניות משומשות בהליך פשוט במיוחד, מה שעשוי לשנות את חוקי המשחק בתחום. כרגע האפליקציה פועלת בארצות הברית.

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !