בחירת חלקי חילוף לרכב | פרי מוטורס

בחירת חלקי חילוף לרכב

בחירת חלקי חילוף לרכב היא נושא שלא מדברים עליו מספיק, אבל אם בוחנים את הנושא לעומק מבינים, שחשוב לדבר עליו – והרבה. אחרי הכול, רכב הוא הרגליים של רבים מאיתנו – הנכס שמאפשר לנו להגיע ממקום למקום בצורה הנוחה ובדרך כלל גם המהירה ביותר, ולכן חשוב לשמור על תקינותו ולרכוש עבורו חלקי חילוף לרכב שיספקו את הנסיעה הבטוחה ביותר עבורכם ועבור היקרים לכם. אז מה חשוב לדעת על חלקי חילוף לרכב ואיך לבחור אותם נכון? קראו את המאמר שלפניכם ותוכלו לקבל תשובה על הכול.

חלקי חילוף לרכב – מקורי מול תחליף

אחת השאלות החשובות ביותר שצריך להתייחס אליהם היא האם לרכוש חלפים מקוריים או תחליפיים. כמובן שיש יתרונות וחסרונות לכל בחירה, ואלה הם השיקולים שצריכים לעמוד לפניכם:

·         חלפים מקוריים – חלקי חילוף לרכב שיוצרו על ידי יצרנית הרכב עצמה, הם חלפים שיתאימו באופן ודאי לרכב שלכם (אם תרכשו חלפים שמתאימים לדגם הספציפי של הרכב שלכם, כמובן). לכן, כשאתם רוכשים חלפים מקוריים אתם יכולים להיות בטוחים שהם יתאימו לרכב שלכם, ושהם יספקו לכם חוויית נהיגה בטוחה וטובה – בדיוק כפי שהייתה עד עתה. החיסרון של חלקי חילוף לרכב שהינם מקוריים, הוא, כמובן – המחיר. חלפים כאלה יעלו יותר (ולפעמים הרבה יותר) מחלפים תחליפיים, וההוצאה תסתכם בדרך כלל במאות שקלים יותר.

 

·         חלפים לא מקוריים – חלפים תחליפיים יעלו לכם פחות, ולפעמים גם הרבה פחות, וזה היתרון הגדול שלהם. למרות זאת, כשאתם רוכשים אותם אתם מסתכנים בכך שהם לא יתאימו לרכב או, שגם אם יתאימו – לא יפעלו כמו שצריך.

לכן, כשאתם עומדים בפני בחירת חלקי חילוף לרכב אתם צריכים לקחת את השיקולים הללו בחשבון, ולהחליט מהו הדבר הנכון עבורכם ועבור הרכב שלכם.

היכן רוכשים חלקי חילוף לרכב?

דבר נוסף שחשוב להחליט כאשר מדובר ברכישה של חלקי חילוף לרכב, הוא – היכן לרכוש אותם. האפשרויות העומדות בפניכם היום הן לרכוש את החלפים במוסך, במכוני רכב או דרך האינטרנט, וגם כאן לכל אחת מהבחירות יש יתרונות וחסרונות.

·         מוסך – רכישה של חלפים מקוריים בלבד, שכוללת את התקנתם בזמן הרכישה. התוצאה: הרכב בטוח וכשיר לנסיעה, אבל העלות מאוד גבוהה.

 

·         מכון רכב – אפשרות לבחירת חלקי חילוף לרכב מקוריים או חליפיים, והתקנה במקום על ידי מתקינים מוסמכים. היתרון הגדול הוא שאפשר לבחור אם להוציא יותר או פחות ושהרכב בטוח לנסיעה, והחיסרון הוא שיש מעט כאלה ושצריך בדרך כלל לנסוע רחוק אם יש בעיה.

 

 

·         אינטרנט – רכישה שהיא בדרך כלל מאוד זולה יחסית, אולם חשוב להוסיף לעלות החלק את דמי המשלוח, כי לפעמים זה יוצא הרבה פחות משתלם. בנוסף צריך לקחת בחשבון את זה שלוקח לחלקים זמן להגיע בדואר, ושצריך אחר כך למצוא מי שיתקין.

לסיכום: בחירת חלקי חילוף לרכב אינה דבר של מה בכך, וכדאי להשקיע בנושא מחשבה לפני שמבצעים את הרכישה. בהצלחה!

 

חזור לעמוד הקודם >>

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !