מאמרים | פרי מוטורס

טיפים ועצות לשימוש נכון

המאפיינים של נהיגה ספורטיבית

אין כמו נהיגה ספורטיבית על רכב מוטורי מיוחד או אפילו על רכב ספורט רגיל! רבים הם חובבי הנהיגה הספורטיבית בארץ ובעולם, אך ככל שהרכיבה היא ספורטיבית ומאתגרת יותר, כך גם צריך לשמור יותר על החוקים, על הרכב ועל האבזור של הנהג.

מה נעשה במקרה של תאונה

נהיגה ברכב תמיד כרוכה במידה מסוימת של סיכון, וגם אם אתם נהגים הזהירים ביותר אינכם מחוסנים מפני תאונות דרכים. על מנת לקבל פיצוי הולם לאחר תאונות אלו, חשוב להיות ערוכים לקראתן ולדעת אילו פעולות עליכם לנקוט כבר במעמד זירת התאונה, וכמובן בהמשך.

עצות שימושיות לטיפול ברכב

רובינו לא מכירים את מרכיבי הרכב על בוריהן ולא יודעים מתי יש לבצע את הטיפולים המומלצים. אנו במוסך "פרי מוטורס" ריכזנו עבורכם מספר המלצות לבדיקות אשר תוכלו לבצע בעצמכם.

חלפים לרכב

שוק חלקי החילוף לרכב בישראל הוא שוק ענק. ניתן להשיג את כל חלקי החילוף השונים ממספר רב של יצרנים. יש חלקים מקוריים ויש חלקים מזויפים. בעל מכונית פורד או מאזדה שמוסר את מכוניתו לתיקון במוסך פרי מוטורס יכול לדעת בביטחון שהוא מבצע את הטיפול במוסך פורד ומאזדה מורשה.

תיקון רכב במוסך מורשה

מכוניות פורד ומאזדה נמנות עם המכוניות המבוקשות והטובות ביותר שיש היום בשוק. במכוניות אלו צריך לטפל באופן שוטף. צריך לטפל גם בכל תקלה כלשהיא עקב תאונה, קלקול, בלאי וכיוצא בזה אי לכך כדאי לבעלי הרכב לבצע טיפולי רכב במסגרת של מוסך מורשה. מוסך פרי מוטורס הוא אחד מהמוסכים המורשים הטובים ביותר שקיימים ברשת.

תיקון רכב

מוסך פרי מוטורס הוא מוסך פורד ומאזדה מורשה. המוסך נותן שירות לבעלי מכוניות בכל גוש דן ואף מעבר לו. למוסך מחלקות טיפול שונות המקיפות את כל חלקי הרכב. מחלקות מכונאות, מיזוג אוויר, חשמל, דיאגנוסטיקה ופחחות. כל מחלקה מתמחה בתחומה.

רכבים המותאמים לגרירת קרוואן

בשנים האחרונות, עולה השימוש בקרוואנים בישראל. כך, מוצעים יותר ויותר קרוואנים למכירה, ורבים מגלים את יתרונותיהם בטיולים, או אפילו כפיתרון מגורים קבוע. אלא כשמתבוננים על תחום זה, עולות מספר שאלות מהותיות. אחת מהן נוגעת לכלי הרכב האידיאליים לביצוע המשימה החשובה של גרירת הקרוואן.

מה צריך לבדוק ברכב לפני הקיץ

עונת הקיץ הקרבה מחייבת היערכות מתאימה מבחינת כלי התחבורה בה אנחנו נוסעים. החום הכבד וימי השרב יכולים להלהיט את הכבישים ואת התשתיות ולכן חשוב מאוד שרכבינו יהיה מצויד בכל האלמנטים הדרושים להתמודדות עם מזג אוויר קיצוני כמו זה שיש בישראל.

בגדי עבודה למיתוג המוסך

שפת המיתוג הייתה ועודנה כלי שיווקי, שכאשר נבנה בצורה היעילה והרלוונטית ביותר, יוצרת "מפלצת ויראלית" של מכירה ופרסום שיוצר גידול (שימו לב, גידול, לא איזון) ביכולת השיווקית של העסק. המיתוג נמצא בכל מקום, החל מהלוגו של החברה, המבנה העיצובי בפנים העסק עצמו, השפה, המושגים וכמובן לבוש העובדים.

תיקון מחשב רכב

המכוניות המודרניות הן כמעט כולן ממוחשבות. מה שהיה בעבר מחשב אחד בתוך המכונית הוא היום סדרה של מחשבים אשר מפעילים את המכונית החל מן ההצתה ועד לשעון המחוונים.

טנדר פיאגו

טנדר פיאג'יו טומן בחובו מספר תכונות טובות ויעילות אשר נוצרו על מנת לתת מענה מושלם לכל מי שזקוק לשינוע והעמסה של סחורות שונות בערים הצפופות בכל המשתמע מכך.

ביטוחי רכב

דבר אחד ברור, ביטוח רכב הינו חשוב מאוד לחיינו וסוכן הביטוח מהווה גורם חשוב לא פחות. אותו סוכן יכול להיות ההבדל בין הוצאה גדולה או חיסכון של מאות שקלים, ההיכרות שלו עם מגוון הפוליסות הרחב שקיים היום בשוק עשוי לעזור מאוד בקבלת ההחלטות הנכונות.

איך להשיג פוליסת ביטוח רכב שתהיה זולה?

כידוע לכם, ביטוח רכב הוא אחד מסוגי הביטוח הנפוצים ביותר במדינה, וגם הקריטי שהמכריע בהם. ביטוח מלא לרכב שכולל ביטוח חובה, מקיף וצד ג', יכול לתת לכם כיסוי עלות של מיליוני שקלים

בדיקות לפני רכישת רכב מליסינג

תחום הליסינג התפתח מאוד בשנים האחרונות ויש אין ספור חברות וגם אנשים פרטיים שמעדיפים רכבי ליסינג וחשוב לדעת כי גם אדם פרטי יכול לרכוש רכב מליסינג

אופציות לתחבורה ציבורית כשהרכב במוסך

האוטו לא מניע, לא משנה מה תעשו הוא יסרב לפעול, אתם צריכים להגיע לעבודה. אתם יכולים לעלות על אוטובוס או מונית אבל הדרך היעילה ביותר היום היא סגווי

מדוע חשוב לפנות אל מוסך למשאיות

המשאית היא כלי רכב אשר שונה באופן מהותי מן הרכב הפרטי שלכם. היא דורשת מן הסתם הרבה יותר טיפולים, וגם יותר תשומת לב ללא כל צל של ספק.

ביטוחים שיש לרכוש כאשר רוכשים רכב חדש

כל מי שרוכש רכב חדש חייב לדעת שיש כמה ביטוחים שכדאי לרכוש בטרם מתחילים לנהוג. חלק מהביטוחים הם ביטוחי חובה (למשל ביטוח חובה לרכב) וחלק מהביטוחים הם ביטוחי רשות

פירוק או מכירה

כמעט כולנו היינו בשלב בו הרכב שקנינו בשיא ההתלהבות ובמיטב כספינו, כבר הגיע לרמת בלאי גבוהה. מספר הפעמים בהן נתקענו בדרך למקום כזה או אחר יכול להעביר כל אדם על דעתו

מדריך מימון רכב חדש

רכב הוא כלי הדרוש כמעט בכל בית, ואף כמעט כל בית בישראל מחזיק היום ברכב אחד לפחות. לצערנו מימון רכב הוא לא דבר קל במיוחד, המחירים לא זולים במיוחד, ובנוסף לרכישת הרכב עצמה שעלותה גבוהה יש את ההוצאות הנוספות של דלק, ביטוחים, והעברת טסטים לאוטו.

רכבי המנהלים הנמכרים ביותר לשנת 2013

רכבי מנהלים הם שם למכוניות משפחתיות גדולות, נוחות ויוקרתיות הנותנות חווית נהיגה מעולה המובדלת מהמכוניות המשפחתיות הרגילות. רכבי המנהלים הם מהרכבים הנוחים והמרווחים ביותר, המאפשרים חוויה לכל המשפחה בנסיעות קצרות וארוכות.

פתרונות מימון לרכבים חדשים

אין ספק שהיום כל בית וכל משפחה זקוקים לרכב. רכב הוא הדרך הנוחה ביותר והמהירה ביותר להגיע ליעד שאנחנו מעוניינים בו. רכב זמין עבורנו 24 שעות, בעוד שתחבורה ציבורית כמו אוטובוסים אינה זמינה 24 שעות.

כיצד מומלץ לקנות רכב חדש

כמעט כל מי שהוציא רישיון נהיגה, קנה לפחות רכב אחד במהלך חייו. רבים לא יודעים זאת, אך יש דרכים רבות לקנות רכבים. אפשר לקנות רכב בדרך "הרגילה" מאדם פרטי, אך ניתן בהחלט גם לקנות רכב מחברת ליסינג

יתרונות הרדאר במערכות למניעת תאונות דרכים

כאשר מדברים על תאונות דרכים, מדברים על הדבר הכאוב ביותר . קוראים לזה תאונות דרכים ומדי יום ניתן לשמוע באופן מצער על מפגעי הכביש האכזריים. האם אפשר לעשות לזה סוף?

הכל על טיפולים חשובים לרכב לפני קנייה

קניית רכב חדש היא שדרוג רציני לחיים, וכדאי לעשות את המהלך בצורה חלקה ונכונה. מדריך זה ייתן לכם את האינפורמציה הבסיסית והחיונית שאתם צריכים.

ביטוח מקיף מה משפיע על המחיר

פרמטרים רבים משפיעים על מחיר הפרמיה החודשית של ביטוח מקיף. מאמר זה יגולל בפני הקוראים מהו ביטוח מקיף, מה הכיסויים האפשריים בביטוח זה וכיצד נקבע המחיר על ידי חברות הביטוח.

טיפים ודרכים להוזלת ביטוח הרכב

רגע אחרי כניסת הגזירות הכלכליות החדשות, צו השעה הוא למצוא את הפינות שיכולות להוזיל את החיים- הדרכים בהן ניתן לשלם מעט פחות. אחת ההוצאות הנכבדות של משק בית ישראלי היא ההוצאה על תחבורה. כל דבר הקשור ברכב בארץ – יקר.

מדריך למכירת רכב

החלטתם למכור את הרכב? איך עושים את זה, האם יש צורך להיערך באופן מיוחד, מה חשוב לזכור וכיצד להשיג את המחיר האולטימטיבי עבור הרכב שלכם? להלן, המדריך למכירת רכב.

לקראת החגים להתחדש ברכב חדש

החגים בפתח, ואתם, כמו כל עם ישראל, בהתרגשות ובהתחדשות. השנה החדשה מגיעה, והגיע הזמן לסכם את מה שהיה, לזהות מה עשינו טוב, מה עשינו יותר טוב, ואיך לשפר. איכות החיים שלנו תלויה בעיקר בנו, ורבים מאיתנו דוחים ומחכים עם הדברים החשובים באמת.

לקנות או לשכור

השאלה הראשונה אותה כל אדם צריך לשאול את עצמו היא מה המטרה של קנייה או השכרת רכב ומי יספק לו את הפתרון הטוב ביותר. נכון להיום יש אפשרות לבחור בליסינג, קניית רכב חדש מסוכנות או השכרת רכב לטווח קצר או ארוך מחברת השכרת רכבים אמינה ובעלת מוניטין מוצלח.

השלבים לרכישת נגררים לרכב

הסיבות לרכישת נגרר לרכב יכולות להיות רבות ומגוונות. יש אשר דרושים להם נגררים מטעמי עבודה ופרנסה. אחרים זקוקים לנגרר למטרות ספורט, פנאי ונופש. ישנם גוררים שמתאימים לכלי רכב פרטיים, אחרים מתאימים במיוחד לכלי רכב בעלי עצמה רבה יותר כגון רכבי עבודה, ג'יפים וטנדרים מסוגים שונים.

מה צריך לבדוק ברכב לפני החורף

בדיוק כמו שאתם לובשים שכבת בגדים נוספות או מכינים את הבית לקראת החורף כדי להגן על עצמכם מפני הקור, כך גם המכונית שלכם זקוקה להכנה נוספת כדי שתצליח לעבור את החורף בשלום. אבל ההכנה היא רק חצי מהדרך. תנאי הנהיגה בחורף מחייבים אותנו לנהוג באופן שונה.

רגע לפני הרכישה בדוק זאת בעצמך

החלטת לרכוש מכונית? ראשית, מזל טוב. אין ספק שזהו צעד משמעותי בחיים שלכם, וכזה שישפיע על היבטים רבים בהם. אלא שכיאה לרכישה בסדר גודל שכזה, אתם גם חוששים. הרצון הברור שלכם הוא להיות בטוחים שהרכב שאתם קונים אינו כולל בתוכו הפתעות לא נעימות – ובייחוד שזהו רכב יד שנייה. אילו בדיקות יש לבצע טרם הרכישה?

מה לבדוק לפני שעושים ביטוח רכב

ביטוח רכב הינו שם כללי לחבילת ביטוחים אשר נועדו להגן עליכם מבחינה כלכלית בכל מקרה של תאונה על כל השלכותיה – גוף ונפש וכמובן רכוש. מאחר וחברות רבות בשוק, כמו גם סוכני ביטוח, מציעים לכלל בעלי הרכבים לרכוש ביטוח רכב דרכם, התחרות גדולה והרווח כולו של בעל הרכב וזאת במידה והוא מודע למספר פרטים חשובים, עליהם נעמוד מיד.

כיצד להתאים רכבים לנכים

ציבור הנכים בישראל הוא גדול ומשמעותי, ויש לא מעט נכים שלא מוותרים על התענוג והנוחות של נהיגה ברכב. לשם כך יש להתאים לכל נכה את הרכב שיתאים לו באופן ספציפי, על מנת שיוכל לנהוג בו באופן נוח ובטיחותי. אך כיצד עושים זאת? כיצד מתאימים רכבים לנכים בצורה הטובה ביותר? יש בישראל לא מעט חברות העוסקות בתחום חשוב זה.

החשיבות בשמירה על ניקיון הידיים בזמן טיפול ברכב

היגיינה, או גהות בעברית, אינה דבר של מובן מאליו, וההיסטוריה שלנו מלמדת שמדובר בתופעה חדשנית יחסית. דברים כמו לרחוץ ידיים לפני הארוחה או להתקלח לעיתים קרובות, דברים שאנו רואים כמובנים מאליהם, לא היו נפוצים כלל ברוב העולם, פרט למספר תרבויות, ובכל אופן לא בצורה המוכרת כיום.

בדיקה קצרה לרכב מהשכרה

אנשים רבים שוכרים רכבים מחברות הליסינג בארץ. הרכבים השכורים נועדו למטרות עבודה ופנאי. ניתן לשכור רכבים שונים ומגוונים, לטווח קצר וגם ארוך. אך לפני שאתם שוכרים את הרכב, יש כמה פרטים שכדאי לבדוק וכמה דברים שכדאי לשים לב אליהם. לפניכם כמה בדיקות שמומלץ לעשות לפני שתשכרו את הרכב.

מה חשוב לבדוק לפני שקונים רכב מיד שניה

קנייה מאתר מכירת רכב מיד שניה יכולה להיות עסקה כדאית ומשתלמת אם היא מתבצעת בצורה נכונה. פעולה על פי ההנחיות הבאות יכולה לסייע ברכישת הרכב. חשוב להתייחס לכל המרכיבים של המכירה: בדיקת הרכב עצמו והתייחסות לכל הפרטים המנהלתיים שלא אחת נעלמים מהעין וצצים מאוחר יותר כאשר עולה הצורך להפעיל את פוליסת הביטוח.

ביטוח רכב ליום אחד

עולם ביטוחי הרכב הוא עולם ומלואו, וכולל, בין היתר, מושגים כגון ביטוח חובה, ביטוח צד ג', ביטוח מקיף ועוד. כל אדם הנוהג ברכב, חייב לרכוש ביטוח חובה ורבים גם בוחרים לרכוש ביטוח מקיף. מושג נוסף, קצת פחות מוכר, הוא ביטוח רכב ליום אחד. מכיוון שרוב הביטוחים הם לתקפה של שנה, ולעיתים יש צורך בביטוח לתקופה קצרה יותר, ניתן לרכוש במקרים מסוימים ביטוח ליום אחד בלבד.

צמיגים לרכב – יתרונות בצמיגי מותגים

אתם יוצאים מכביש הגישה מחניית הבניין שלכם, אתמול רכשתם צמיגים חדשים ואפילו סגרתם מחיר טוב אחרי משא ומתן עיקש עם המוסך. יצאתם ברווח ועם צמיגים חדשים. לא עובר הרבה זמן ואתם שומעים קול מוזר מתחתית הרכב. אתם עוצרים בצד ורואים שהצמיג עבר מהעולם וחושבים שוב על הכדאיות, העסקה הטובה וכמה היא היתה טובה באמת.

דגשים לרוכשים–על מה יש לשים דגש כשקונים רכב מחברה

אתם מעוניינים, בשעה טובה, לרכוש רכב. עקב סכומי הכסף העצומים שנכנסים לתמונה, ועל רקע התפקיד המשמעותי שצפוי הרכב לקחת בחייכם, ברור לכם שזו אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שתקחו בחייכם. אתם נחושים לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. כיצד בדיוק תוכלו לעשות זאת?

תיקון זגוגית לאחר פריצה – הפעולה הראשונה שלכם אחרי הפריצה

יום בהיר אחד, אתם קמים בבוקר ומגלים שאחד החלונות של הפיאט החבוטה שלכם פרוץ. ממבט ראשון אתם מבינים שאין כל צורך לדאגה מאחר שהגנב כנראה וויתר על רעיון הגניבה אבל רוח הפרצים היא בהחלט לא מהנה כאשר אתם נוסעים על כביש החוף וממהרים לעבודה.

מבחן דרכים השוואתי בין רכבי פורד ומאזדה

לא צריך להיות מומחה לתחום הרכב כדי לדעת שהדגמים השונים של פורד ומאזדה ממוקמים, בכל שנה, במקומות הגבוהים ביותר בטבלאות מכירת כלי הרכב בישראל. בקטגוריית כלי הרכב המשפחתיים, העימות ביניהם על נפח השוק הוא ישיר. אבל איזו יצרנית יוצאת כשידה על העליונה? ואיך ניתן להחליט בין האפשרויות המצוינות האלה?

בחירת צמיגים לרכב – כיצד עושים זאת נכון

יש לכם רכב מצוין, שעל הכביש כבר לא מעט שנים, אולם הגיע הזמן לרכוש צמיגים חדשים, במקום הישנים. מעוניינים לרכוש צמיג חדש לרכב ומתלבטים באיזה לבחור? תוהים למה חשוב להתייחס כשמחפשים צמיגים חדשים? אם כן, המדריך המקוצר הבא יעזור לכם בבחירה, ובעיקר יבטיח לכם צמיגים מתאימים ובטיחותיים. אז, כיצד בוחרים אותם?

חמישה דברים שאתם חייבים לדעת על טיפול נכון ברכב

כלי הרכב שלנו, ממש כמו כל מכונה אחרת הוא בעל תוחלת חיים מוגדרת וסופית, ולה יש קשר ישיר לרמת התחזוקה של המכונה. ככל שנטפל בה טוב יותר, כך תוחלת החיים שלה תגיע למלוא הפוטנציאל, אחרת זו תתקצר באופן משמעותי.

מוסך פורד מורשה

חברת המותג האמריקאי פורד נוסדה בתחילת המאה העשרים, ורכביה הפכה בשנים האחרונות למבוקשים ובולטים בכבישי הארץ. מדובר ברכבים אמינים, חזקים, בטוחים ואיכותיים ביותר.

מהם הפרמטרים שלך למוסך טוב

חשוב שתחפש היטב בין המוסכים ולא תמהר לבחור את המוסך הראשון שתתקל בו. לא כל מוסך יכול להתאים לך או לרכב שלך ולכן מומלץ לבצע סקר שוק מקיף בטרם בחירתו של המוסך, שאליו תפנה.

טיפול ברכבי פורד

חברת פורד נחשבת לאחת מיצרניות הרכב המובילות והאיכותיות בעולם, ורכביה נמכרים בהצלחה בכל רחבי תבל.

בדיקת מוסך לפני קניית רכב חדש

לרכישת רכב חדש יש המון יתרונות. לצד העובדה שמדובר על רכב חדש לחלוטין, שעוד אף אחד לא נסע עליו, או עשה בו שימוש בעבר, זוהי נקודת הזמן שבה הרכב נמצא במצב הטוב ביותר שבו הוא יכול להיות, ממש אחרי שהוא יוצא מפס היצור. זה גם הזמן שבו יש אחריות עוד על הרכב.

רכבי שטח שלא מכירים מוסך

רכבי שטח קשוחים מתאימים עבור מי שאינו רוצה לבזבז את סל הביצועים על נתיבים סלולים או כבישים מהירים. רכבים אלו מיועדים גם לחולי הגה המכירים מקרוב כל מסלול שטח בארץ, וגם למי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום. מלבד הנוכחות של רכבי השטח והתפקיד החברתי שלהם, יש גם משמעות כלכלית לרכישה של ג'יפים שאינם זקוקים לביקורים תכופים במוסך.

טיפים מקצועיים על תחזוקת ובחירת צמיגים מתאימים לרכב

צמיגי הרכב שלכם הם לא רק האמצעי שמאפשר לרכב שלכם לעשות את מה שהוא אמור לעשות קרי, לנסוע ולקחת אתכם ממקום למקום, אלא גם אמצעי הבטיחות הנחשב לאחד החשובים בכל רכב.

אז תשתה קפה תורכי ותתעורר

השאלה העיקרית מבחינת בעלי רכבים היא כיצד בוחרים את המוסך המתאים ביותר לצרכי תחזוקה וטיפולים. מוסכים לא בדיוק נתפסים בתור בתי עסק אמינים, זאת על אף שבפועל יש שורה ארוכה של בעלי מקצוע ברמה גבוהה. הדבר החשוב הוא לבחור היטב את המוסך ולקחת בחשבון גם פרמטרים שלא נראים משמעותיים ממבט ראשון.

הדרך המהירה והפשוטה לטרייד אין לרכב

באם יש לכם רכב ישן, ייתכן שהבנתם כבר שעליכם להתקדם הלאה: למצוא רכב חדיש יותר, שיתפקד טוב יותר על הכביש, ושיתאים לצרכים שלכם במלוא מובן המילה. יש בנמצא פיתרון שהפך ליעיל במיוחד בשנים האחרונות, ואשר בכוחו להפוך את חלום רכישת הרכב החדש למציאותי. לפיתרון הזה קוראים טרייד אין.

המוסך הממוחשב – שילוב מחשבים במוסכים

השילוב בין מחשבים ומוסכים נותנים מענה על שורה ארוכה של צרכים. מבחינת בעלי המוסך והמכונאים, המחשבים הם דרך מצוינת לפתור בעיות ללא סיכון בטיחותי ובתוך זמן קצר. המחשבים משפרים את ביצועי המוסך ומאפשרים לו להגדיל את הרווחים.

כל מה שצריך לדעת על טיפולים לרכב

הרכב שלכם התקלקל? חשוב לכם לשמור על שגרת טיפולים מתאימה לרכב שברשותכם? אם כן, אתם זקוקים למוסך מורשה, כזה שיציע לכם את השירות המקצועי והנכון לרכב שלכם, בין אם בשל תקלה שהתגלתה ברכב או במסגרת שגרת טיפולים, שחשוב לשמור עליה. מדוע כדאי לפנות דווקא למוסך מורשה ולא למוסך רגיל?

בדיקות רכב לפני טרייד אין

אין זה משנה אם אתם רוכשים רכב מאדם פרטי או מחברה מוכרת, עליכם לבצע בדיקות מקדימות בכדי לוודא שאין אתם רוכשים חתול בשק. רכבים יכולים להראות מבחוץ כרכבים משתלמים ומרהיבים ולמעשה המערכת המכאנית של הרכב אינה תקינה ולהיפך, הרכב מהחוץ נראה לא מטופח ובעל מכות רבות בפח כשהלכה למעשה המכאניקה שלו מצויינת (מעט תיקוני צבע ויש לכם רכב מושלם).

הכנת הרכב לחורף הישראלי והגשום

נסיעה ברכב בחודשי הקיץ, אל מול נסיעה ברכב בחודשי החורף, שונה במהותה בשל תנאי מזג האוויר ולא בכדי נכתב המשפט "הכן רכבך לחורף". התקופה המומלצת להכין את רכבכם היא תקופת הסתיו, בטרם מתחילים הגשמים הסוערים.

שוק הרכבים יד שנייה בישראל

שוק הרכבים של יד שנייה בישראל עבר מהפכות בשנים האחרונות. לאחר שבמשך שנים שוק זה סגסג וכל אחד יכל למכור את הרכב שלו בקלות גם אם רק שם מודעה על הרכב עצמו, היום נראה כי יותר ויותר אנשים מעדיפים לרכוש רכב חדש.

בדיקות מוסך נדרשות לרכבי ליסינג

אם בעבר המושג ליסינג שויך בעיקר לסקטור העסקי ורוב רכבי הליסינג היו של חברה מסוימת שסיפקה לעובדים שלה רכבים, כיום רבים מחליטים על ליסינג במקום רכישה ישירה של כלי הרכב. למרות שמדובר על רכבים מתוחזקים היטב, חשוב מאוד להעביר גם את הרכבים הללו בדיקות מוסך וזאת על מנת להבטיח לכם שהרכבים בטיחותיים לשימוש.

טיפול לרכב לפני בדיקה שנתית

כל רכב בישראל מחויב לעבור מידי שנה בדיקת רישוי, הידועה בכינוי טסט. ללא אישור מטעם מכון הרישוי לא יסופק לרכב ביטוח ואסור לעלות איתו על הכביש, כאשר העובר על חוק זה צפוי להיענש. אל בדיקת הרישוי השנתית חשוב להגיע עם רכב מוכן, אשר עבר מבדקים וטיפולים נחוצים במוסך מורשה ואמין. פעולות אלו יבטיחו את מעבר הטסט במהירות ובקלות, ללא צורך בבדיקות חוזרות ונשנות.

חשיבות ביטוח רכב

בניגוד למה שנראה במבט ראשון, ביטוח רכב הא דבר מורכב למדי. זהו איננו מוצר ביטוחי בסיסי כפי שמקובל לחשוב ויש לו חשיבות רבה מכמה וכמה בחינות.

אם אתם קונים רכב משומש אל תוותרו על מכון בדיקה

ביקור במכון בדיקה הוא חלק בלתי נפרד מעסקת רכישה של מכוניות יד שנייה. פגישה עם בוחן מוסמך עשויה לחשוף פרטים רבים על הרכב. הבוחנים במכון עוברים הסמכה ויש להם את הניסיון הדרוש לצורך גילוי תקלות, בעיות ונזקים. במכון יש ציוד ייעודי המאפשר בדיקה כללית של הרכב תוך זמן קצר. הביקור במכון נערך לרוב לאחר סיכום ראשוני בין המוכר והקונה, אולם תוצאות הממצאים משפיעות באופן ישיר על התקדמות העסקה.

כיצד לתמחר רכב משומש

אנשים רבים מבינים כי ניתן למצוא כיום דילים יוצאים מן הכלל של רכבים יד שנייה במחירים נמוכים יותר ממחיר המחירון. השאלה אותה שואלים רוב האנשים היא איך בעצם מתמחרים רכב משומש ומהו הרווח של חברת הליסינג או סוכנות הרכבים, כאשר הן מוכרות רכב במחיר נמוך בעשרות אחוזים ממחיר המחירון שלו. במאמר זה תוכלו למצוא את כל התשובות.

טיפול נכון במשאיות

כשזה מגיע למשאית, כדאי לחפש את הידע והטכנולוגיה הנדרשים בכדי לתקן את המשאיות המתקדמות הקיימות היום על הכבישים. בין אם מדובר בתקלה במנוע, בעיה אלקטרונית, פחחות, בעיה במערכת הקירור או בעיות במיזוג אוויר, ישנם מוסכים מורשים אשר עשויים ויכולים לטפל בכל הבעיות הללו. על המוסך להבטיח לייבא ולחבר את החלקים האיכותיים ביותר, באופן המקצועי ביותר. בדרך כלל, ככל שניסיון העובדים יהיה ארוך יותר ורב שנים, כך הם יהיו מוכנים להתמודד עם כל עבודה ולוודא שהלקוח יהיה מאה אחוז מרוצה.

סימנים להיחלשות המצבר

כל מי שיש לו רכב, אופנוע או אפילו אופניים חשמליים יודע כי ללא מצבר איכותי, לא ניתן להשתמש ברכב למשך תקופה ארוכה, ללא החלפת המצבר. רכב הזקוק להחלפת מצבר כל כמה חודשים יגרום לכם לעלויות גבוהות למדי, ולכן חשוב לרכוש מצבר איכותי במחיר תחרותי, והחשוב מכל - לעקוב אחר הפעילות של המצבר.

גאדג'טים לרכב

כשמדברים על נהיגה, ברור מדוע אחת ממטרות העל היא ליצור חווית נהיגה גבוהה ככל האפשר. הדבר תלוי בסוג הרכב, כמובן, אך במידה לא מבוטלת גם בשורה של אביזרים נלווים שניתן להוסיף אליו בכל שלב. כיום, בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים, יש מגוון רחב של גאדג'טים העונים על ההגדרה הזו בדיוק. לפניכם סקירה של כמה מומלצים במיוחד.

החידושים האחרונים בתחום הרכב

תחום הרכב הוא תחום דינמי, שאינו קופא על שמריו אפילו רגע אחד. וכך, מדי שנה אנחנו שומעים על שורה ארוכה של חידושים והמצאות, הנוגעים לכל היבטי התחום: החל מכלי הרכב עצמם, דרך אביזרים וגאדג'טים מדליקים שניתן להוסיף אליהם ועד לשיטות מכירה. המאמר הבא מאגד בתוכו מספר חידושים מהעת האחרונה ששינו רבים מחוקי המשחק בתחום.

טיפים לבחירת מצבר לרכב

כמו שלרכבים יש מבחר גדול של יצרנים ודגמים כך גם למצברים. למחיר המצבר ישנם פרמטרים עיקריים כגון שנת ייצור המצבר, הדגם, תקופת האחריות ועוד.

כל הסודות בבחירת המוסך הנכון

בחירה נכונה של מוסך לטיפול ברכב עוזרת למזער נזקים ולצמצם הוצאות. הסוד העיקרי קשור להבדלים בין מוסך מורשה לבין כל השאר. בניגוד למה שנהוג לחשוב, העלויות במוסך מורשה לא גבוהות יותר ממוסכים אחרים.

ניפוץ מיתוסים בנושא קניית רכב

אחד המערכונים הזכורים והאהובים של הגשש החיוור היה מערכון המוסך, ובו ניסו שייקה וגברי למכור לפולי מכונית, בין היתר תחת הטענה שמדובר ברכב מרופא. זה מה שהיה עוזר למכור רכבים בשנות השמונים.

מה ההבדל במימון לרכב יד ראשונה ליד שניה

מוסך פרי מוטורס הוא מוסך פורד ומאזדה מורשה. המוסך נותן שירות לבעלי מכוניות בכל גוש דן ואף מעבר לו. למוסך מחלקות טיפול שונות המקיפות את כל חלקי הרכב. מחלקות מכונאות, מיזוג אוויר, חשמל, דיאגנוסטיקה ופחחות. כל מחלקה מתמחה בתחומה.

היתרונות שברכישת רכב מליסינג

רכישת מכונית חדשה או יד שנייה מלווה בחששות ובהתלבטויות רבות, כיוון שיש להחליט על סוג ודגם הרכב ובעיקר יש לשקול היטב את אפשרויות המימון כיוון שיש לכך השלכות פיננסיות על התקציב המשפחתי החודשי. אם בעבר הציבור הישראלי רכב מכוניות חדשות ישירות אצל היבואן ומכוניות יד שנייה מאנשים פרטיים הרי עם כניסת חברות הליסינג לענף בסוף שנות ה- 90 של המאה הקודמת השתנה שוק הרכב המקומי לבלי הכר.

נהיגה בטוחה על הכביש

העולם בו אנחנו חיים הוא עולם בו הכול קורה במהירות. כולנו רוצים להיות אנשים עצמאיים שיכולים לתפקד בעולם ולהיות ברשות עצמם. בשביל שנוכל להיות עצמאיים אנחנו חייבים שיהיה לנו רישיון נהיגה. שגרת החיים שלנו, לא נותנת לנו רגע פנאי היא מלאה בלחץ, אנחנו צריכים להפסיק המון דברים, להיות במרכז העניינים.

ארגז כלים למוסך

למרות ההתפתחות של התחבורה הציבורית בישראל, רבים עדיין מחזקים רכב פרטי לצורך נסיעות לעבודה וגם נסיעות מחוץ לעיר. בדיוק כפי שאנחנו משקיעים בבית שלנו כדי שיהיה לנו נעים לחיות בו כך גם חשוב מאד להשקיע ברכב שלנו ולהכניס אותו לטיפול במוסך איכותי הפועל מזה שנים רבות ובעל ניסיון רב. לעיתים, קורה כי הרכב שלנו מתקלקל ואז חשוב מאד להביא אותו לטיפול במוסך איכותי העובד עם הכלים הטובים ביותר ולא מוסך הנמצא בתחילת דרכו. מוסך איכותי יקפיד להתעדכן בכלים איכותיים היוצאים לשוק על מנת לשרת את קהל היעד שלו בצורה הטובה ביותר.

5 דרכים לשמירה על ערך הרכב

רכב הוא אחד הנכסים שלנו. אנחנו בוחרים אותו בקפידה ומשלמים עליו מחיר לא מבוטל. מכיוון שככל שחולפות השנים ערכו של הרכב יורד, האינטרס של כל אחד מאיתנו הוא לשמור היטב על ערך הרכב ולמכור אותו בבוא הזמן בהתאם למחיר המחירון. במאמר זה נסביר מהי ירידת ערך הרכב וכיצד ניתן להאט ירידה זו.

טיפול במוסך לרכב מליסינג

לא מעט אנשים פונים לשירותי ליסינג בגלל המחירים הנמוכים, ההצע הרחב ואפשרויות המימון המיוחדות, אבל אחד היתרונות הנוספים בא לידי ביטוי בטיפול ובתחזוקה של הרכב. קניית רכב מליסינג יכולה לכלול גם טיפול ברכב במוסך במידת הצורך, לצד טיפולים תקופתיים נדרשים על פי חוק. כדי להנות מהשירות הזה צריך לבחון את סוג הליסינג שמציעות חברות שונות ולבחור באפשרות שכוללת גם טיפולים. במאמר זה ננסה לעשות סדר בכל נושא טיפולי המוסך המוצעים במסגרת קניית רכב מליסינג.

קניית מונית יד שנייה עוברת בבדיקת מוסך מקיפה

כל רכב שהוא מהווה כלי עבודה בצורה כזו או אחרת, לא משנה אם מדובר ברכב משפחתי שאמור להסיע את הילדים לחוגים, כלי רכב שאיתם אנחנו נוסעים לעבודה, בוודאי כלי רכב כמו טנדרים אשר משמשים גם לנסיעה וגם לאחסון כלים ואביזרים לצורכי עבודה.

אחרי תאונה קשה מוסך או בדיקת מימון לרכב חדש

לכאורה קבלת מימון לרכב חדש ורכישתו היא דבר לא פשוט שיכול לעלות לנו זמן וכסף, אך כשמשכללים את כל המשתנים אנחנו מגלים שעדיף ללכת על האופציה הזאת במקום על האופציה של תיקון רכב שעבר תאונה.

כיצד נסיעה במהירות מופרזת קשורה לתקלות בלמים

נהיגה במהירות מופרזת בניגוד למהירות המותרת על פי חוק היא מצב בו עלול הנהג לאבד שליטה ולהיקלע לתאונת דרכים. מדוע זה קורה בעצם?

כל הדגשים על קניית רכב חדש

רכישת רכב, על אחת כמה וכמה רכב חדש, היא תמיד מרגשת. אלא שלצד ההתרגשות עולות גם לא מעט חששות, ולו מכיוון שהשאיפה היחידה היא לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר - בהתחשב בסכומי הכסף שעומדים על כף המאזניים, ברור שלא ניתן אחרת. אז איך תבצעו את הרכישה על פי הספר? לפניכם מספר טיפים עיקריים להצלחת המשימה.

מנעולים לרכב – כל מה חשוב לדעת

מנעולים לרכב משחקים שני תפקידים עיקריים – שמירת הנוסעים באופן בטוח בתוך הרכב תוך כדי נסיעה ומניעת פורצים ואנשים לא רצויים מחוץ לרכב, כלומר מנעולים רכב לא רק מתפקידם למנוע כניסה לא רצויה של פורצים אלא גם שמירה על בטיחותם של האנשים אשר נוסעים עמך.

מערכות בטיחות ברכבים ועד כמה הן מגנות עלינו

מערכות בטיחות לכלי הרכב הן הגדרה כוללת למגוון רחב של מערכות בטיחות מתקדמות המיוצרות על ידי יצרניות הרכב הגדולות ביותר בעולם במהלך העשורים האחרונים.

לא לספור את המכות- מה חשוב ומה לא כשקונים רכב יד שניה

רכישת רכב היא הזדמנות מצוינת לבדוק את התפקוד המכאני, את מערכות החשמל ואת אופן השימוש. מנגד, אפשר לוותר על ספירת המכות, בדיקת הריפוד ותפקוד מערכת הסטריאו. ככה אפשר לרכז משאבים בדברים שבאמת חשובים ולהשיג את עסקת החלומות.

מה אפשר לעשות אם נתקעתם ללא מפתח לרכב

יש כמה סיטואציות שאף אחד לא מעוניין שיקרו לו. סיטואציה ראשונה מתרחשת כאשר אתם ממהרים לצאת מהבית, ולפתע אתם מגלים כי מפתח הרכב שלכם לא נמצא במקום בו השארתם אותו לאחרונה, או לפחות במקום בו חשבתם שהשארתם אותו. חיפוש מאסיבי בכל הבית לא מעלה שום תוצאה חיובית. המפתח לרכב פשוט לא נמצא בשום מקום.

המדריך השלם לרכישת רכב יד שנייה

המציאות כיום היא שחלק לא מבוטל מהאוכלוסייה מתנייד באמצעות התחבורה הציבורית. כולנו מודעים לחסרונות הרבים שיש בנסיעה בתחבורה הציבורית, אך גם כולנו מודעים לכך שרכישת רכב חדש אינה נגישה לחלק נכבד מהאוכלוסייה ועל כן התחבורה הציבורית הינה האלטרנטיבה היחידה שיש להם.

החשיבות הגדולה של שיפוץ גירים לרכב

גיר הרכב הוא אחד החלקים החשובים ביותר ברכב, שכן הוא זה שמאפשר לרכב להיכנס להילוך מסוים הנדרש מפאת תנאי הכביש ו/או מפאת הצורך לשנות את כיוון הנסיעה (קדימה / אחורה). לכן, אם יש תקלה בגיר, חשוב מאוד להפסיק את הנסיעה ברכב, ולהביא אותו למוסך המתמחה בשיפוץ גירים לרכב. היכנסו לאתר של פרי מוטורס למידע נוסף.

תקלות ברכבים חשמליים

בשנים האחרונות שוק הרכב העולמי חווה מגמת שינוי, גם אם מדובר רק בטיפה בים. המגמה היא מעבר מרכבים הצורכים דלק לרכבים חשמליים, הדבר קשור בתודעה העולמית ההולכת והגוברת למצב כדור הארץ, הרצון לחסוך עלויות, וכמובן להיות ירוקים. מיטב יצרניות הרכב (ניסאן, טויוטה, רנו, מרצדס וכו') מתחרות כבר שנים אחת בשנייה בייצור רכבים חשמליים, כאלה אשר ירגישו לנו כמו הרכבים שאנו מכירים הצורכים דלק, וידאגו לסביבה ולכיס שלנו. כאמור, רכבים חשמליים ידידותיים מאוד למשתמש ולסביבה, אך עדיין סובלים גם הן כמו כל רכב אחר מבעיות כאלה ואחרות.

בחירת חלקי חילוף לרכב

בחירת חלקי חילוף לרכב היא נושא שלא מדברים עליו מספיק, אבל אם בוחנים את הנושא לעומק מבינים, שחשוב לדבר עליו – והרבה. אחרי הכול, רכב הוא הרגליים של רבים מאיתנו – הנכס שמאפשר לנו להגיע ממקום למקום בצורה הנוחה ובדרך כלל גם המהירה ביותר, ולכן חשוב לשמור על תקינותו ולרכוש עבורו חלקי חילוף לרכב שיספקו את הנסיעה הבטוחה ביותר.

איך לעבור את הטסט השנתי בלי בעיה

אם בבעלותכם רכב הן חדש והן ישן בוודאי נאלצתם להעבירו טסט, אשר למעשה זהו מבחן הרישוי השנתי של משרד התחבורה, אשר בדרך זו הוא מוודא שהרכב אכן תקין בטוח לנסיעה ושאינו מהווה כל סכנה בטיחותית הן לכלי הרכב הנוסעים בכביש והן לנוסעים ברכב עצמו. במבחן הרישוי השנתי (הטסט) מתבצעת בדיקה מקיפה של כלל המערכות ברכב בניהם: מערכת הבלמים, ההיגוי, מערכת התאורה, מערכת הפליטה צירי הרכב, תקינות הצמיגים וכיוונם, מגבים ועוד. את מבחן הרישוי ניתן לבצע באחד ממכוני הרישוי המורשים, אשר לאחר תשלום האגרה ועברתו של הרכב את מבחן הרישוי יכנס לתוקפו רישיון הרכב.

מה כדאי לבדוק בביטוח הרכב שלכם?

ביטוח רכב כולל ביטוח חובה לכיסוי נזקי גוף שנגרמים לנהג, לנוסעים או לאנשים מחוץ לרכב כתוצאה מתאונה. בנוסף, ביכולתכם לרכוש לרכב שלכם פוליסות ביטוח מקיף שמכסות נזקי רכוש לרכב ונזקים שנגרמים על ידי הרכב, כגון ביטוח צד שלישי, המאפשר לבעל הרכב לקבל מחברת הביטוח כיסוי במקרים של תביעות על נזקים שנגרמו לרכבים אחרים.

סיבות טובות לטפל ברכב במוסך מורשה

מוסך מורשה הוא מוסך שמבין במותגים. מותגים בימינו זה אומר טכנולוגיה מתקדמת מאוד, חידושים והמצאות טכנולוגיות שמחייבות ידע לא רק מכני אלא גם חשמלי ובמחשבים. למעשה רק במוסך יונדאי בנתניה שהוא מוסך מורשה תוכלו לקבל את כל הידע המשולב הזה ביחד כך שתקבלו גם טיפול נכון ולא אלתור. מערכות הרכב של ימינו כל כך מתקדמות, שאי אפשר לוותר על השתלמויות ולמידה מתמדת של כל מה שמכניסים בהן. מוסך יונדאי בנתניה הוא מוסך מורשה שמקפיד להתעדכן כל הזמן בכל חידוש של מערכות מתקדמות, כך שהתיקונים שהם מציעים אמינם ותואמים הן את דרישות היצרן וסוכנות הרכב והן עונים על הציפיות שלכם למוסכניקים מבינים ויודעים. ככל שיהיו בו יותר מותגים כך זה ברור שמדובר במוסך מורשה שקיבל את האמון של יצרני רכב אחרים ולכן אתם יכולים לטפל בו בשקט ובלב שקט.

דגשי בטיחות בעבודה במוסך

עבודה במוסך כוללת תיקון של מכוניות וכלי רכב נוספים, תוך שימוש במגבה, בורות בדיקה, מכשירים חשמליים, ועוד. בתוך כך, קיימות סכנות של מחיצה על ידי כלי רכב, החלקה ונפילה לבור, שריפה, התחשמלות, ועוד. למעשה כמות הסכנות הטמונות בעבודה במוסך היא רבה מאוד ולכן חשוב להיצמד להנחיות המוסד לבטיחות וגהות בעניין עבודה במוסך.

לא מחכים לצרות – שומרים על המצבר

כנראה שהתרחיש הכי פחות נעים שתוכלו לחשוב עליו בעת שמדובר על מצבר לרכב, הוא להתעורר בבוקר, לנסות להתניע את הרכב שלכם בדרככם אל מקום העבודה, ולגלות כי המצבר שלכם חדל מלפעול. לעתים, מדובר על תופעה בלתי נמנעת הנובעת משימוש ארוך ועם תום חייו של המצבר, אך לעתים, מדובר על התרשלות שלכם בעת שלא ערכתם בדיקות למצבר או תיחזקתם אותו כפי הנדרש.

אחזקת ציי רכב ליסינג

אחזקת ציי רכב ליסינג הינה אחזקה בלתי פשוטה, ולפני שאתם חושבים לפתוח חברת ליסינג, חשוב שתדעו במה כרוכה אחזקה של צי רכבים כזה. בראש ובראשונה, רכבים בליסינג הם רכבים שכל הטיפולים בהם, מהקטן ביותר ועד לגדול ולמורכב ביותר, מבוצעים על ידי חברת הליסינג. זאת אומרת שאינכם רק מנהלים מגרש מכוניות, אלא גם מחויבים לדאוג לאחזקה נכונה של כל מכונית במגרש שלכם.

כך תזהו מוסך פיראטי ומוסך מורשה

כשאנחנו צריכים לטפל בעצמנו, מן הסתם לא נחשוב ולו לרגע אחד לפנות לאדם שאינו רופא מוסמך, ורצוי גם בעל ניסיון בתחומו – אבל לא מעט בני אדם מפקידים את המכונית שלהם בידיים לא מקצועיות ומטפלים בהן במוסכים פיראטיים.

מהם ההבדלים הקיימים בין מוסך מרשה למוסך רגיל

מוסך מורשה זהו צירוף מלים שאנו מכירים ממקומות שונים: פרסומות, מודעות או אפילו משיחות שאנו שומעים וממודעות למכירת רכבים. מה זה בעצם מוסך מורשה, מה ההבדלים בינו לבין מוסך 'רגיל' ובסופו שלדבר מבחינת טיפול ברכב, מה בכלל ההבדלים.

רגע לפני קניית רכב ישן ייעוץ עם עורך דין תעבורה מומלץ

מדי שנה מתבצעות בארץ כ-200,000 עסקאות של מכירת רכב משומש מאדם פרטי אחד לאדם פרטי אחר. ברוב רובם של המקרים מדובר במצב של win-win: המוכר שכבר לא זקוק לרכב הישן מקבל תמורה כספית נאה, והקונה נהנה מכלי רכב שמשפר את איכות חייו.

רגע לפני קניית רכב ישן ייעוץ עם עורך דין תעבורה מומלץ

מדי שנה מתבצעות בארץ כ-200,000 עסקאות של מכירת רכב משומש מאדם פרטי אחד לאדם פרטי אחר. ברוב רובם של המקרים מדובר במצב של win-win: המוכר שכבר לא זקוק לרכב הישן מקבל תמורה כספית נאה, והקונה נהנה מכלי רכב שמשפר את איכות חייו.

טיפול 10000 למאזדה כל מה שצריך לדעת

אתם מביטים במד הקילומטרים של רכב המאזדה שלכם, ויודעים שאין ברירה. ממש בקרוב אתם תצטרכו לגשת למוסך לבצע את טיפול ה-10000 המפורסם – שנדרש בכל פעם שמתקרבים למספר כזה של קילומטרים, או לחלופין מדי שנה. ברור לכם שהטיפול הזה הוא בלתי נמנע במסע לתחזוקת הרכב, ואתם נכונים לבצע אותו על פי הספר. הנה מספר דגשים שחשוב שתקפידו עליהם.

הכן רכבך לחורף

החורף הישראלי אינו הקשה בחורפי העולם, אבל הוא כן מצריך מכם היערכות. כשזה נוגע לבריאות שלכם, אתם יודעים מה נדרש מכם לעשות: להתחסן בפני שפעת, לעדכן את המלתחה החורפית שלכם, לבדוק שהחימום בבית עובד וכן הלאה.

איך לחסוך בדלק

מחירי הדלק המרקיעים שחקים והתחבורה הציבורית הרעועה הקיימת, מביאים את הנהג הישראלי הממוצע לסיים את החודש עם הוצאות רבות על דלק.

קונים רכב מהן האפשריות

קונים רכב חדש ישנם מספר דברים שחוב לדעת לפני רכישת הרכב לקריאת הטיפים לחצו.

כיצד ניתן להפחית במחיר ביטוח לרכב על ידי השוואת מחירים

ביטוח רכב הוא הוצאה גדולה שכרוכה באחזקת רכב, אך אפשר וכדאי לנסות להוזיל אותה בכמה מאות שקלים מדי שנה. יש היום תחרות גדולה בין חברות הביטוח, תחרות שמאפשרת לצרכן השוואת מחירי ביטוח לרכב של הפוליסות ואפשרות לבנות לעצמם ביטוח שמתאים לצרכים שלהם, כך יהיה ניתן לחסוך לא מעט כסף.

טיפים ועצות לשימוש נכון

טיפים ועצות לשימוש נכון מבית פרי מוטורס, טיפים על מערכת ה-ABS, טיפים על תדלוק ועוד מגוון קטעי "הידעת"

טיפים ודברים שלא ידעתם

טיפים ועצות לשימוש נכון מבית פרי מוטורס, טיפים על מערכת ה-ABS, טיפים על תדלוק ועוד מגוון קטעי "הידעת"

העברת רכב יד שנייה

אין ספק שמחירי הרכבים בארץ הם מהגבוהים בעולם. ההבדל בין עלות הרכב אל מול שוויו בולט במיוחד כאשר אנו בוחרים לרכוש רכב חדש מהחברה ולכן, רוב הנהגים בישראל מעדיפים לרכוש רכב מיד שנייה. כמובן שההגדרה "רכב יד שנייה" אינה מתייחסת ספציפית לרכבים שנמצאים בבעלות שנייה אלא גם ליד שלישית, רביעית וכו'. מה כדאי לבדוק לפני שקונים ה שנייה, מאיפה כדאי לרכוש רכבים מיד שנייה, מהן אפשרויות המימון לרכב יד שנייה ומי נושא בעלויות הנלוות לרכישה מסוג זה? כל התשובות לפניכם.

תאונה בעקבות נהיגה בשכרות

כולנו יודעים כי נהיגה תחת השפעה של אלכוהול מהווה גורם סיכון עיקרי לתאונת דרכים כאשר מדובר במכה שהיא כלל עולמית. למעשה נהג שתוי חשוף ברמה של פי 17 להיות חשוף לתאונות קטלניות וככל שרמת האלכוהול בדם עולה כך הסיכון עולה ביחס ישיר. נהגים צעירים חשופים עוד יותר כאשר הם נמצאים בסיכון הרבה יותר גבוה כאשר הם נוהגים מתוך שכרות.

השוואה בין מאזדה סדרה 3 לרכבי מאזדה החדשים

ישנם נהגים רבים בישראל, אשר שומרים אמונים לדגמי מאזדה 3 ובוחרים אותם בכל כמה שנים מחדש בגרסה מחודשת יותר. למרות שישנו הבדל בין רכבי מאזדה 3 לבין רכבי מזדה החדשים יותר. כדאי תמיד לבצע בקר כגון השוואה בין מאזדה סדרה 3 לרכבי מאזדה החדשים. הדבר המומלץ והטוב ביותר הינו לנסוע ברכב מאזדה החדש לנסיעת מבחן, היות ואין טוב יותר מאשר מראה עיניים. ככל שתהיה המלצה בקרב חברים או בני משפחה, רק אתם כנהגים ואם בכלל יש לכם רכב מסוג מאזדה 3, אתם תוכלו לחשו ישר בהבדל בין מאזדה 3 הישנה יותר לבין רכב מסוג מאזדה שהוא חדיש יותר.

החלפת צמיגים לרכב לקראת החורף

צמיגים תקינים ברכב הם תנאי הכרחי לאחיזת כביש מיטבית. בשורות הבאות נציג בפניכם מספר פרמטרים מקצועיים אותם מומלץ לבדוק בצמיגי הרכב לאורך כל ימות השנה ובפרט לקראת או במהלך חודשי החורף.

שילוב התאמות לנכים המבוצעות במוסכים

מוסכי שירות רבים בכל רחבי הארץ מעמידים לרשותכם מגוון רחב של שירותים מקצועיים המיועדים למטרות התאמת ואבזור כלי הרכב לבעלי מוגבלויות, בין אם מדובר בכלי רכב העתידים להיות מופעלים על ידי נכים ובין אם מדובר בכלי רכב המיועדים לצרכי הסעת בעלי מוגבלויות כאלו ואחרות.

כמה טיפים רגע לפני שאתם מזמינים מנעולן

אין דבר מתסכל יותר מלהינעל מחוץ לרכב. אתם עייפים, אתם ממהרים, והדבר האחרון שאתם רוצים הוא להסתבך שעות בנסיונות פתיחה מעיקים. רגע לפני שאתם מזמינים פורץ מנעולים, הנה חמישה דברים שאתם יכולים לנסות לעשות כדי לפתור את הבעיה ולהמשיך לנהוג בבטחה.

5 טיפים לאחזקה נכונה של רכב שטח

רכב שטח נחשב לבחירה פופולרית במיוחד בישראל ואחת ההתמחויות של מוסכנו. בכדי לאפשר לכם לטפל ברכב זה כהלכה ולמנוע הוצאות מיותרות, ביקשנו מצוות המכונאים שלנו לבחור 5 טיפים שיעשו לכם את החיים קלים יותר.

יבוא רכב לישראל – כך תעשו זאת נכון

על כבישי ישראל נעות מכוניות וכלי רכב רבים אשר מיוצרים על ידי יצרנים בינלאומיים שונים. מרבית הרכבים מיובאים על ידי יבואנים מורשים כאשר הלקוח הישראלי מקבל אותם לידיו לאחר שכל בעיות הבירוקרטיה הכרוכות ביבואן טופלו ונפתרו מבעוד מועד.

כספת אלומיניום לצורך הגנה על מחשב הרכב

בשנים האחרונות, על מנת למנוע גניבות של רכבים, חברות הביטוח מחייבות את הנהגים להתקין כספת ברכב. זו למעשה מגנה על מחשב הרכב. למעשה, כאשר המחשב נמצא בה, גם נמנעת האפשרות לחבל במחשב הרכב ויותר מזה – נמנעת האפשרות לתכנת או להחליף אותו, מה שבסופו של דבר מסייע להנעת הרכב וגניבתו

איך להיות מעצב רכב מצליח?

עיצוב הוא יצירת אומנות של ממש, במיוחד כאשר זה נוגע לעיצוב של רכבים. מדובר על עולם ומלואו ומי שמתעסק במקצוע, כנראה שהגשים את חלומו של כל מי שאוהב רכבים ובפרט אוהב לעצב. תארו לעצמכם שיכולתם לעצב את רכב חלומותיכם, מה הייתם עושים, משנים, משפרים? סביר להניח שכל אחד שתשאלו אותו, היה יכול לצייר תמונה של הרכב המושלם עבורו.

מהם הסוגים המרכזיים של כיסויי ביטוח לרכב המדריך המלא

ביטוח חובה מהווה את הבסיס לכל שאר הביטוחים ומספק את מעטפת ההגנה החשובה ביותר לכל מבוטח. ביטוח זה מספק כיסוי איכותי עבור מרבית תאונות הדרכים והוא נחשב לביטוח הפופולרי ביותר בישראל. ביטוח חובה מאפשר לצד הפוגע ולצד הנפגע לגבות את הפיצויים, ועל פי החוק הוא חובה לכל נהג. שימו לב רק שאתם לא משלמים יותר ממה שאתם צריכים עבורו. במילים אחרות: ביטוח רכב משתלם יאפשר לכם לעמוד בדרישות החוק, בלי להיכנס להוצאות מיותרות.

רכבים למכירה מה עלינו לבדוק לפני שאנחנו רוכשים רכב חדש

כשאנחנו הולכים לחפש רכב לצורך רכישה, עלינו לחשוב על מגוון רחב של פרטים אשר יכולים להשפיע על היכולת שלנו להשתמש בו לאורך זמן בצורה סדירה ותקינה מבלי שנצטרך להשקיע כסף רב בכך ללא צורך ומבלי שנצטרך להתמודד עם סיטואציות לא נעימות דוגמא, תקלות וקלקולים שידרשו מאיתנו להכניס את הרכב למוסך לעיתים תכופות ולזמן ממושך.

אחרי שהמוסך כבר עשה הכול אפשר לחשוב על מכירת רכב לפירוק

הרכב הישן שלכם כבר לא מתניע כמו פעם. הוא מתחמם במהירות, מבלה יותר זמן במוסך מאשר על הכביש המהיר ומעל הכל – הוא עולה לכם הרבה כסף ומבזבז לכם הרבה זמן (וגם זמן כאמור שווה כסף).

3 פתרונות אפשריים לרכב שלא נפתח

במידה והרכב לא נפתח אתם עשויים למצוא את עצמכם במצב מתסכל ומרגיז אך לפני שאתם בוחרים לכעוס, דעו כי ישנם מספר פתרונות אפשריים. רצוי להכיר את שלושת הפתרונות ולנסות לפעול לפיהם, הם נבדקו ונמצאו כפתרונות היעילים והנכונים ביותר למצב מסוג זה.

3 פתרונות אפשריים לרכב שלא נפתח

במידה והרכב לא נפתח אתם עשויים למצוא את עצמכם במצב מתסכל ומרגיז אך לפני שאתם בוחרים לכעוס, דעו כי ישנם מספר פתרונות אפשריים. רצוי להכיר את שלושת הפתרונות ולנסות לפעול לפיהם, הם נבדקו ונמצאו כפתרונות היעילים והנכונים ביותר למצב מסוג זה.

האם נכון לקנות מוצרים לרכב דרך האינטרנט

בעשור האחרון, גדל באופן ניכר מספר הגולשים אשר רוכשים מוצרים וחפצים שונים דרך האינטרנט. לעיתים הם רוכשים מוצרים דרך אתרים של חברות ספציפיות ולעיתים דרך אתרים שמשווקים מוצרים של חברות שונות.

החשיבות של טיפול והחלפת חלפים לרכב במוסכים מורשים

כמות רכבי היוקרה המוצעת לרכישה היא עצומה. השוני בין רכבים פרטיים סטנדרטיים לבין רכבי יוקרה מפנקים, גדולים וחזקים הינו מהותי, אם בנוחות, בחוזק, ברמת האבזור, בנוחות ובמראה הרכב היוקרתי.

ביטוח רכב פרטי

ביטוח רכב פרטי הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר שיש אך על מה הוא בדיוק מבטח אותנו? כמה עולה הביטוח והאם הוא בסופו של דבר יותר משתלם מלנסוע בלי ביטוח?

תיקון גיר מחליק ברכב

כאשר משלבים הילוך אזי גלגלי השניים נצמדים אלו לאלו וגורמים לגלגלי הרכב להסתובב. בכל מערכת גיר עלולות להופיע תקלות שונות ובהם: גיר תקוע, גיר מחליק, גיר מתחמם, גיר שלא מחליף הילוכים, גיר שבור וכדומה. מתוך כל אלו התופעה של גיר מחליק הינה אחת הנפוצות ביותר.

גאדג'טים שאתם חייבים ברכב שלכם

הפקקים רבים והלחצים מרובים: הנה אם כך כמה וכמה פריטים חביבים שיהפכו את השהות שלכם ברכב ואת הנהיגה לקלים ונעימים יותר, יורידו מהלחץ ואת מפלס הנוחות. בשנים האחרונות אנחנו רואים שיותר ויותר כלי רכב מגיעים מצוידים במערכות ובפונקציות מסוימות, שכל התפקיד שלהם הוא לעשות את החיים במכונית לנוחים יותר.

השוואת מחירי ביטוח רכב כך תצליחו להשיג את הפוליסה הכי משתלמת

ביטוח רכב נחשב לאחת ההוצאות הכבדות מדי שנה. אנחנו משלמים אלפי שקלים כדי ליהנות מתחושת שקט נפשי ולדעת שבכל פעם שנזדקק לכך, נוכל לקבל כיסוי לנזקים ולבעיות ברכב. מעבר לכך, במקרה של תאונה נוכל בקלות לקבל רכב חלופי ולחזור לשגרה של נהיגה. השוואת מחירי ביטוח רכב יכולה לחסוך מאות שקלים מההוצאה הזו ולהקל עלינו בהחלטה על בחירת החברה והפוליסה המשתלמת ביותר.

מראות פנורמיות

גם כשאנחנו לא שמים לב אנחנו משתמשים במראות כל היום. למעשה, אנחנו מסתכלים גם על דברים אשר השתקפותנו נראית בהם, רק כדי לוודא שהנראות שלנו טובה. בבוקר כשאנחנו מסתדרים לעבודה, אחר ארוחת הצהריים כדי לוודא שלא נכנס לנו שום דבר בין השיניים וגם בזמן הנהיגה בין אם אנחנו רוצים לעבור נתיב או סתם לשמור על קשר עין עם המתרחש.

מהם הרכבים המשפחתיים האמינים בשוק

קרוב ל-30% מהרכבים הנמכרים בישראל הינם מקטגוריית הרכבים המשפחתיים. אלו משפחתיות נחשבות לטובות ולאמינות ביותר? על כך – בכתבה הבאה.

טיפים לקניית רכב מאזדה יד 2

רוב הישראלים מעדיפים לרכוש רכב מיד 2 במקום לרכוש רכב חדש, בעיקר בהיבט הכלכלי. לא רק שמשתלם ליהנות מרכב שמור ובמצב טוב שלא עבר תאונות ו“נקרע“ על הכביש, אלא גם בהסתכלות על השנתיים הראשונות, הרכב מאבד המון מערכו. בין מותגי הרכב המבוקשים הן באופן כללי והן בתור עסקת יד 2 משתלמת במיוחד הוא המאזדה. אז איך קונים רכב מיד 2, שימו לב למדריך הקצר שהכנו עבורכם.

חמשת המשפחתיות המומלצות לשנת 2020

אחת הרכישות החשובות והמאתגרות בו זמנית היא קנית רכב משפחתי שיתן מענה מלא על כל הצרכים שלנו גם בהיבט הפרקטי וגם בהיבט הבטיחותי. בחרנו לסקור עבורכם את חמשת חמשת המשפחתיות המומלצות לשנת 2020 כל אחת וה- WOW שהיא מביאה איתה.

בדרך לקניית רכב פאר חמישה כללי ברזל שחשוב לדעת

מכוניות יוקרה ופאר הן סוג של כרטיס ביקור והצהרת הון, אך לא מדובר רק במעמד וסמל סטטוס, מכוניות פאר באמת מסוגלות לפנק את הנוסע בהם בסיומו של יום עבודה ארוך ומתיש.

טיפול במוסך לרכב שעבר טוטאל לוס

יש תאונות דרכים שגורמות נזק רב למכונית. בהתחלה, אתם עשויים לחשוב שכדאי לתקן את הנזק, אבל, ייתכן שהמכונית שלכם תוכרז כאובדן מוחלט כלומר, כטוטאל לוס (Total loss), ואז ממש לא בטוח שכדאי לתקן אותה.

מדריך לקניית משאית

בין אם אתם זקוקים למשאית נוספת כדי להרחיב את צי המשאיות בעסק שלכם ובין אם החלטתם לפתוח עסק של הובלה ואתם זקוקים למשאית ראשונה, אתם וודאי יודעים שרכישה של משאית היא דבר יקר. מסיבה זו, וכדי להימנע מטעויות, רכישת משאית דורשת מכם תכנון ותשומת לב לכל הפרטים כדי לבצע רכישה מוצלחת. לפניכם טיפים לרכישת משאית וציון כל מה שחשוב לשים לב אליו לפני שלוקחים את המפתחות.

לוח רכב אמין הוא המקור הכי טוב לחיפושי רכב יד שנייה

כבר חודשים ארוכים שאתם רוצים להיפטר מהמכונית הישנה שלכם ולצאת למסע חיפושים אחרי כלי רכב יד שנייה. אמנם על הנייר החיפוש נראה כמו משימה קלה, אבל אתם לא ממש יודעים איך להתחיל והחיפוש בכל לוח רכב נראה לכם כמו בלגן אחד שלם. מסיבה זו, אתם רוצים להשקיע מאמצים ולמצוא לוח מכירת רכב יד 2, שמציג לכם את המידע בדיוק כמו שאתם מצפים לקבל אותו.

עמדת המתנה ממוזגת עם אינטרנט וקפה WiFi קפה
מועדון לקוחות מועדון לקוחות - הרשמה
מי אנחנו הכן רכבך לטסט !